logo

13 Ocak 2020

BABA CHP’DEN OĞUL AK PARTİ’DEN BAŞKAN

BABA CHP’DEN OĞUL AK PARTİ’DEN BAŞKAN

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe kongresini gerçekleştirdi. Son zamanlarda bazı partilerce atamalar ve parti genel merkezlerinin işaret ettiği tek adaylarla gidilen kongrelerin tersine CHP’nin Niksar kongresi 3 adayın mücadelesi ile tamamlandı. Kongreye damgasını ise bir fotoğraf karesi vurdu. Objektiflere yansıyan bir karede Niksar’ın mevcut Ak Partili Belediye Başkanı Özdilek Özcan‘ın anne ve babası da yansıdı.

Çekişmeli bir ortamda geçen kongrede zaman zaman sözlü sataşmalar yaşanırken, üç adayda birliktelik mesajları verdi. Kullanılan oyların ardından seçime geçildi, mevcut Başkan Zafer Başar 73 oyla güven tazelerken diğer adaylardan Medet Doğan 61 oy, Tunay Öncü ise 53 oy aldı.

CHP kongresine damgasını ise Niksar’ın Ak Partili belediye başkanı Özdilek Özcan’ın Anne ve babasının fotoğrafı oldu. Koyu bir CHP’li olan Özcan ailesinin partinin üyesi oldukları, baba Hidayet Özcan’ın CHP’den Niksar’ın Gürçeşme belediye başkan adayı olduğu ve seçimi kazanarak bir dönem CHP’den belediye başkanlığı yaptığı belirtildi.

Kaynak:Tokattan.com

Paylaşma ikonundan:

Share
593 Kez Görüntülendi.