logo

01 Ekim 2019

ARTIK DİLENCİLERE GEÇİT

ARTIK DİLENCİLERE GEÇİT

YOKTokat İl Güvenlik Koordinasyon toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Tokat’ın genel güvenlik ve asayişini etkileyen konular değerlendirilerek yapılması gereken çalışmalar, alınması gereken önlemler ile kurumlar arası koordinasyon gerektiren hususlar görüşüldü.
Vali Dr. Ozan Balcı, milletimizin huzur ve güvenliği için çalışmalara devam edileceğini belirterek, özellikle okul güvenliklerine önem verilmesi gerektiğini söyledi. Çocukların okula sağlıklı, güvenlikli ve huzur içinde gitmesinin önemli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, uyuşturucuyla mücadele konusunu çok önemsediğini kaydetti. Dilencilik olaylarına kesinlikle müsaade edilmeyeceğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Fakire fukaraya sahip çıkalım. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza vakıf aracılığı ile yardım yapalım. Ancak dilencilere müsaade etmeyelim.” diye konuştu.
GECE OKUYAN ÖĞRENCİYE MOTORİZE VE YAYA EKİP DESTEĞİGece eğitimi alan öğrencilerin gidiş gelişlerinde gerekli her türlü güvenlik tedbirlerinin alınmasına dikkat edilmesini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğrencilerimizin güvende hissetmeleri için motorize ve yaya ekiplerimizle güvenliği sağlamalıyız. Öğrencilerimizin huzuru ve güvenliğini önemsiyoruz. Çocuklarımız bizlere emanet.” dedi. Trafik konusunda da hassas davranılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, trafik kazalarının azalması için çalışmaların hızla devam edeceğini ifade etti. Okullarda da trafik eğitimleri verileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Yaya geçitlerinde yaya önceliği, kırmızı düdük, emniyet kemeri gibi hususlara dikkat edelim. Eğitim modeli geliştirelim.” dedi. Umuma açık yerlerde denetimlerin titizlikle sürdürülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımız park, bahçe ve sokaklarda huzur ve güven istiyorlar. Vatandaşlarımızın güvenliğini ve huzurunu sağlamamız lazım. Çalışmalarımıza sıkı bir şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.
Toplantıya Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Komutanı Murat Kınay katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
483 Kez Görüntülendi.