logo

Amacımız Çevre Bilincini Küçük Yaşta Verebilmek

Amacımız Çevre Bilincini Küçük Yaşta Verebilmek

Zile Belediyesi tarafından Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencilerine sıfır atık eğitimi verildi.

Zile Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve Çevre Mühendis Ayşegül Polattimur sunumlarıyla öğrencilerine sıfır atık eğitimi verildi.

Eğitimde kaynakların daha verimli kullanılması, israfın önlenmesi, doğal varlıkların korunması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin atık toplama sistemlerinin kurulması ve atıkların geri kazanılması konularını kapsayan bir atık önleme yaklaşımı hedeflendi.

Çevre Mühendisi Polattimur tarafından konunun daha iyi ilişkilendirilebilmesi için öğrencilere akılda kalıcı videoların da yer aldığı slayt gösterisi soru-cevap şeklinde izletildi. Öğrencileri eğitimde kazandıklarını hayata geçirerek daha temiz bir doğa için harekete geçirecek olan projeyle öğrenciler sıfır atık konusunda bilinçlenmiş oldu.

Çevre dostu belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Çevre bilincini çocuklara küçük yaşta vermeyi amaçlıyoruz. Geri dönüştürülebilir; cam, plastik, metal ve kağıt gibi değerli atıkların ekonomiye nasıl geri kazandırıldığını gelecek nesillere anlatmak, onlara sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre, daha iyi imkan ve mekanlar bırakmak, belediyeler olarak bizim en önemli görevlerimizden biridir. Doğal kaynakların sınırsız olmadığı, israf edildiği takdirde bir gün tükeneceği göz önünde bulundurulduğunda geri dönüşümün öneminin çok daha net biçimde anlaşılacağını anlatıyoruz” şeklinde konuştu.

Paylaşma ikonundan:

Share
471 Kez Görüntülendi.