logo

26 Mart 2019

AFERİN ÇOCUKLAR

AFERİN ÇOCUKLAR

Vicdan Hareketi Derneği ile Tabiat ve Medeniyet Komisyonu ilk faaliyetini gerçekleştirdi. Dernek üyeleri ve vatandaşların katılımı ile GıjGıj Tepesi’nde çöp toplama ve çevre temizliği yapıldı.

Vicdan Hareketi Derneği yeni kurulan Tabiat ve Medeniyet Komisyonu ile ilk faaliyetindeGıjGıj Tepesi’nde çöp toplama ve çevre temizliği çalışması yaptı. Komisyonun sorumluluğunu dernek denetim kurulu üyelerinden Ferhat Bengisu ve Hakan Sezer üstlendi.

Faaliyet kapsamında dernek üyeleri ve vatandaşların katılımı çöp toplandı, çevre temizlendi. Tokat Belediyesi’nin de destekleyerek ekiplerini gönderdiği çalışmanın amacının duyuru sırasında yeni nesle tabiat bilinci aşılamak ve insanın çevre temizlik sorumluluklarını yerine getirmediğinde doğaya ne büyük zararlar vereceğini anlatmak şeklinde ifade edildi.  Bu amaç doğrultusunda vatandaşların faaliyete çocukları ile birlikte gelmesi istendi. Faaliyete katılan vatandaşlar, aileleri ile birlikte doğaya bırakılan çöpleri toplayarak alan temizlemesi yaptı. Sonrasında günün hatırasına fotoğraf çekildi, bu tip çalışmalarının tekrar edilmesi temennisi ile faaliyet sona erdi.

Paylaşma ikonundan:

Share
427 Kez Görüntülendi.