logo

01 Mart 2019

71 PROJE İLE 2071 HEDEFİNE DOĞRU TOKAT

71 PROJE İLE 2071 HEDEFİNE DOĞRU TOKAT

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti tarafından Tokat Belediye Başkanlığı için ikinci kez aday gösterilen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yeni dönemde ekibiyle birlikte gerçekleştirmeyi planladığı 71 projenin tanıtımını yaptı. 9 ana başlıkta toplanan 71 proje sırasıyla vizyon projeler, yerel kalkınma ve istihdam projeleri, turizm, kentsel dönüşüm, ulaşım, altyapı, kültür ve sosyal projeler, engelli projeleri, spor ve çevre projelerinden oluşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef olarak belirlediği 2071 vizyonu kapsamında ‘geçmişin ihyası, geleceğin inşası’ düsturuyla yol haritasını belirlediklerini ifade eden Başkan Eroğlu, “Yeni dönemde yapacağımız 71 projeyi 2071 nesline armağan ederek güzel bir Tokat şehrini miras bırakacağız.” dedi.

            Dedeman Otelde yapılan tanıtım programı saygı duruşundan bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından selamla ve açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bugüne kadar bizlerden desteklerinizi, dualarınızı esirgemediniz, hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Beş yılımızı bir ay sonra tamamlayacağız. Bu süreçte sizlere söz verdiğimiz projeleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık yeni bir güne, yeni yıllara yelken açtık. Sizlerin destekleriyle 1 Nisandan sonra yeni hizmetler vermenin gayreti içerisinde olacağız. Biz bu döneme geçmişin ihyası geleceğin inşası diyoruz. Yerel kalkınma devam ediyor diyoruz ve şehrimize hedefler koyuyoruz. Nüfusu daha büyüyen Karadeniz’de yıldız gibi parlayan Tokat diyoruz. Bugün bir yılda 150 binlerde olan gelen turist sayısını ilk etapta 500-700- 1 milyona kadar çıkarmayı hayal ederek önümüzdeki 5 yılı birlikte başarmayı düşünüyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sizlerin desteğiyle Tokat’ımızın daha da büyüdüğü günlere kavuşacağız. Anadolu’nun kapılarının Türklere açıldığı 1071 Malazgirt Zaferinin ardından tarih yazmaya başlayan milletimiz 2071 yılında dünyanın en gelişmiş ülkesi olarak adından söz ettirecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012’de parti kongresinde son hedef olarak belirlediği 2071 vizyonunda ‘geçmişin ihyası, geleceğin inşası’ düsturuyla yol haritamızı ülkemiz ve şehrimiz için belirledik. Yeni dönemde yapacağımız 71 projeyi 2071 nesline armağan ederek güzel bir Tokat şehrini miras bırakacağız.” dedi.

“SİYASET HİZMET ARACI”

            Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Metin Polat, siyasetin hizmet aracı olduğunu belirterek, “Siyaset hizmet aracı. Siyaseti biz AK Partiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’la gördük. Elbette çok değerli siyasetçiler de gördük. Ama 90’lı yıllara baktığımızda Cumhurbaşkanımızın bu millete, siyasete bulunduğu katkıyı çok önemsiyoruz. Ahlaklı siyaset yapmayı, insanlara söz vermeyi, milli ve manevi değerleriyle insanlara hizmeti Hakka hizmet aşkıyla yapmayı Cumhurbaşkanımızdan öğrendik. Makam mevki gibi yerlere gelmek bizim düşüncemizde olmaz. Sadece bir hedef vardır, efendi değil hizmetkar olmak. Kurumlarda STK’larda ve benzeri yerlerde hizmet eden bir sürü insanımız var ama siyaset memlekete yön veriyor. Siyaset insanımızın ufkunu açıyor. Her şeyden öte millet olarak dünyada bir duruş sergilememiz gerekiyordu çok şükür Cumhurbaşkanımız bu geçen 16 yılda dünyada Türk Milletine yakışır bir şekilde milletimizi temsil etti. Bizlerde onu örnek olarak memleketimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sayın Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun, güzel hizmetler yaptık. Bu memlekette yaşayan her insanımızın günün nasıl kolaylaştırır düşüncesiyle hareket ettik ve bu noktaya getirdik. İnşallah önümüzdeki beş yıl hem Tokat hem de ülkemiz için çok daha iyi olacak. Şunu da unutmayalım belki daha da zor olacak. Çünkü her geçen gün farklı sıkıntı ve oyunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Ama inanıyorum ki 15 Temmuzdan daha sıkıntılısı ve zoru olmayacak. Onun için rehavete kapılmadan önümüzde bazı sıkıntılarla karşılaşabileceğimizi bilerek yolumuza devam etmemiz lazım. Bizim birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Elbette hepimizin eksikleri var, zaman zaman birbirimize kızdığımız anlar da oluyor ama dünyada Türkiye nerede ve şehir olarak nereye gidiyoruz diye baktığımızda zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Bu anlamda yerel seçimlerin bizim için ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Her şey ayan beyan ortada. Bu anlamda sizlerden gittiğiniz geldiğiniz her yerde bunu konuşmalı ve konuşmalıyız. Sudan sebeplerle Türkiye’nin kaybedeceği vakit yok.” diye konuştu.

“MUHALEFET GENEL SEÇİM HAVASI YARATMAK İSTİYOR”

            Tokat Milletvekili Mustafa Aslan da 31 Mart seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olacağına dikkati çekti. Muhalefetin yerel seçimleri genel seçim havasına sokmak istediğine işaret eden Aslan, şunları kaydetti:

            “31 Mart seçimlerine fazla kalmadı. Biz şimdiye kadar yapılan bütün seçimleri önemsedik. Bütün seçimler için çalıştık ama bu seçim diğer seçimlerden daha önemli. Muhalefet bunu genel seçim havasına sokmak istiyor. Hükümetimiz açısından bir güven oylaması gibi değerlendirip seçimden sonra farklı beklentiler içerisine girmek istiyorlar. ama biz bu seçimlerde inşallah çok güzel netice alacağız, Tokat’ta 12 ilçenin 12’sine alarak seçimden zaferle çıkacağız. Kalan süreç içerisinde ne kadar insana ulaşabilirsek yaptıklarımızı, bize yapılanlar, bizden önceki Türkiye’yi anlatalım. AK Parti iktidara geldiği zaman 4 yaşında olan kardeşlerimiz şimdi 20 yaşında. Dolayısıyla AK Parti’den önceki Türkiye’yi bilmiyorlar. Yeni Türkiye’de uyandılar yeni Türkiye’de büyüdüler. Bu memlekette çok büyük hizmetlere vesile olduk. Bizden önceki 80 yılda yapılan hizmetlerinin iki katından daha fazla hizmet yaptık. Bunları yeni oy verecek gençlerimize anlatalım. Biz dışarıda AK Parti genel merkezinde, parti toplantılarında Belediye başkanımızla gurur duyuyoruz. Belediye başkanımızı tanıyan onun yaptığı hizmetleri bilen partimizin genel merkez yöneticileri hepsi ‘ne kadar güzel belediye başkanı, ne kadar çalışkan bir belediye başkanı’ diyorlar ve bunları defalarca işittik ve gurur duyuyoruz. Tokat’taki gittiğimiz yerlerde de başkanımız hakkında söylenenlerden gurur duyuyoruz.

            Konuşmaların ardından AK Parti Belediye Meclis üyesi adayları tanıtıldı ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu için hazırlanan sürpriz şarkı ve video izletildi.

            Daha sonra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yeni dönem için gerçekleştirmeyi planladığı 71 projenin tanıtımını yaptı.

            Başkan Eroğlu’nun 71 projesinin başlıkları şöyle.

VİZYON PROJELER

1. Gümenek Millet Bahçesi Projesi

2. Kanal Tokat 2

3. Saat Kulesi Meydanı Projesi

4. Şehirlerarası Otobüs Terminali

5. Bilim Merkezi 6. Fuar Alanı

7. Millet Kütüphanesi

8. Behzat Kapalı Pazar Yeri Projesi

9. Sulusokak ve Behzat Mahalle Sosyal Tesisleri

10. Yüzme Havuzu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi

11. Dudayev Meydanı ve Parkı Projesi

12. Yeşilırmak İlkokulu Yapımı Projesi

YEREL KALKINMA VE İSTİHDAM

13. TUHAB (Tokat Uluslararası Yaş Sebze Meyve Lojistik Merkezi)

14. Yatırımın ve Yatırımcının Desteklenmesi

15. Canlı Hayvan Borsası

16. İstihdam Garantili Belediye İş Atölyeleri

17. Kuyumcular Çarşısı Cephe Sağlıklaştırma Projesi

18. Yeraltı Çarşısı Modernizasyonu Projesi

19. Sulusokak Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi

20. Behzat (Bağdat) Cephe Sağlıklaştırma Projesi

21. Meydan ve Meydan Yeni Yol Cephe Sağlıklaştırma Projesi

22. Traktör Galericileri Sitesi

23. Hurdacılar Sitesi

24. Meslek Edindirme Kursları ve Kariyer İş Geliştirme Merkezi

25. El Emeği Göz Nuru Çarşısı

TURİZM PROJELERİ

26. Tokat’a Gitmek Gerek Projesi

27. Tarihi Sulusokak Kent Meydanı Projesi

28. Bey Sokağı ve Beyhamam Sokağı Sağlıklaştırma Projesi

29. 600 Badallar ve Hac Dağı Sosyal Tesis Projesi

30. Gıjgıj Şehir Ormanı ve Macera Parkuru

31. Topçam Motokros, Offroad Yarış ve Kamp Alanı ve Aydınca İzci Kampı

32. Yeni Şehir Müzeleri

33. El Sanatları Yaşatma ve Satış Merkezi

34. Omuz Halayı ve Onbeşliler Anıtı

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROEJELERİ

35. Kaledibi Kentsel Dönüşümü ve Sulusokak Kentsel Dönüşüm Alanı

36. İpek Yolu Mahallelerinin İhyası

37. Yeni İmar Alanları Planlaması

ULAŞIM PROJELERİ

38. Şehir içi – Çevre Yolu Bağlantılarının Güçlendirilmesi

39. Yeni Bulvarlar ve Köprülü Kavşaklar

40. Otopark Projeleri

41. Toplu Taşımada İyileştirme Projesi

42. Bisiklet Yolları

43. Asansörlü Üst Geçit Projeleri

ALTYAPI PROJELERİ

44. Dartaş İçme Suyu Barajı Projesi

45. İçme Suyu Hattı Yenileme Projesi

46. Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Yenileme Projesi

47. Yeni Su Depoları Projesi

48. Modern Asfalt Projesi

KÜLTÜR VE SOSYAL PROJELERİ

49. Erenler Mezarlığı Camii ve Cenaze Hizmetleri Binası Projesi

50. Okuyan Şehir Tokat

51. Hanımlar Kıraathanesi

52. Behzat Bilgi Evi

53. Halk Meclisi

54. Çocuk ve Bebek Kütüphanesi

55. Sanal Gerçeklik Evi

56. Mahalle Konakları

57. Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri

58. Muhtarlık Hizmet Binası

59. Sanat ve Sanatseverler Parkı

ENGELLİ PROJELERİ

60. Engelsiz Yaşam Merkezi

61. Engelsiz Park Projesi

62. Engelli İletişim Merkezi

63. Engelli Kaldırımlar ve Engelli Araç Şarj İstasyonları

64. Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık Projesi

SPOR VE ÇEVRE PROJELERİ

65. Mahalle Spor Tesisleri

66. Gençlik Spor Evleri

67. Sıfır Atık Projesi

68. Tarım Eğitim Parkı

69. Yeşil ve Güvenli Parklar

70. Safari Parkı

71. 100 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
357 Kez Görüntülendi.