logo

17 Şubat 2020

37 KÖY İÇİN VALİ BALCI’YA ÇIKTILAR

37 KÖY İÇİN  VALİ BALCI’YA ÇIKTILAR

Gökdere Havzası Derneği Yönetim Kurulu ve beraberindeki heyet, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ederek bölgede bulunan 37 köyün sorunlarının çözümünde yardım istediler. Çıkışta görüşmeyi değerlendiren dernek başkanı Çakmak, vali Balcı için, “çözüm odaklı vali” dedi.
 

Gökdere Havzası Derneği Başkanı Ramazan Çakmak, havzada bulunan 37 köyün önemli sorunları olduğunu, bu sorunların çözülmesi ile birlikte bölgenin hareketleneceğini, ekonomisinin güçleneceğini, göçün duracağını belirterek, “Yönetim Kurulumuz ve bazı muhtarlarla birlikte Tokat Valimizi Sayın Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ettik. Ziyaretimiz oldukça verimli geçti. Valimizin olaylara bakış açısı, çözüm ehli olması ve taleplerin yerine getirilmesine yönelik anlık müdahalesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.
 

SU GÖKDERE HAVZASININ CAN DAMARI
Bölgenin en önemli sorununun su sorunu olduğunu vurgulayan Ramazan Çakmak, “Valimiz Ozan Balcı’ya yeni Musullu göleti  ve  Omala sulama pompasıyla ilgili sorunlarla beraber, bölgedeki tek Tarım Kredi Kooperatifinin Akbelen’de olması sebebiyle birçok destek mekanizmalarından diğer köylerin yararlanamadığını ilettik”

AKBELEN KOOPERATİFİ TAŞINSIN
Akbelen Tarım Kredi Kooperatifinin Çamağazı ve Karakaya köylerinin arasındaki karayoluna yakın ve atıl durumdaki kamuya ait yere taşınmasının hizmet açısından çok faydalı olacağı yolunda taleplerini aktardıklarını söyleyen Ramazan Çakmak, “Bu taşıma işlemi olması halinde, yol ve ulaşımdan kaynaklanan sorunlar ortadan kalkacak ve birçok köyümüz verilen hizmetten yararlanabilecek. Bu nakil sebebiyle Tarım Kredi Kooperatifinin hizmetinden daha fazla köylümüz ve çiftçimiz yararlanabilecektir.” şeklinde konuştu.
 

ÇÖZÜM ODAKLI VALİ
Spor Tokat kapsamında bölgeye spor tesisi yapılması konusunda Tokat Valisi Ozan Balcı’dan istekte bulunduklarını ifade eden Çakmak, “Konuyla ilgili olarak da Valimiz bölge spor tesisi konusunda il müdürlüğüne gerekli talimatı vererek konunun incelenmesini istedi. Vali beyin sorunlarımızı dinlemekle kalmayıp anında çözüme odaklanması bizi umutlandırdı. Valimiz gerçekten, çözüm odaklı bir vali. Bundan dolayı Tokat olarak şanslıyız. Bize sağladığı verimli görüşme imkanından dolayı 37 köyümüz adına sayın valimize teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
 

Gökdere Havzası Derneği Başkanı Ramazan Çakmak, Başkan Yardımcıları Eba Müslüm PolatSüleyman KayaYönetim kurulu üyeleriYazıbaşı Köyü Muhtarı İdris Dündar, Orman Beyli Köyü Muhtarı Ali CihanKarakaya köyü muhtarı Ünal Çelik ziyarette hazır bulundular.

Kaynak:Tokattan.com

Paylaşma ikonundan:

Share
677 Kez Görüntülendi.