logo

17 KYK YURDUNA BİN KİTAP

17 KYK YURDUNA BİN KİTAP

Tokat Valiliği koordinesinde Kitap Tokat kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı il genelindeki bütün KYK yurtlarına toplamda 17 bin kitap teslimi töreni yapıldı.

 İbn-i Kemal Kız Öğrenci Yurdunda düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, protokol mensupları, yurt müdürleri ve öğrenciler katıldı.


Vali Dr. Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada,il genelindeki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı 17 yurda 1000 çeşit toplam 17.000 kitap kazandırılacağını söyledi.


Yurtların her birine ilk etapta 500’er adet kitap alındığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, gençleri kitaplarla buluşturmak istediğini söyledi.Gençlere, derslerinin yanı sıra günde en az bir saat kitap okumaları gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kitap okumak sizi dinlendirir. Kendinize kitap okumak içinde 1 saat zaman ayırın. İnşallah önümüzdeki ay bu kadar daha kitap gelecek ve bu kitapları yenileyeceğiz. Şu anda kitabı ve kütüphanesi olmayan hiçbir yurt kalmadı. Önümüzdeki günlerde de kütüphaneleri zenginleştireceğiz.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
640 Kez Görüntülendi.