logo

02 Mayıs 2019

10 Dil 100 Ses

10 Dil 100 Ses

Karşıyaka Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “10 Dil 100 Ses” adlı dönem sonu konser programına katıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Karşıyaka Ortaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve davetlilerin katıldığı programda öğrenciler İtalyanca, İngilizce, Fransızca, Rusça, Arapça, Lazca, Azerice, Zazaca, Ermenice ve İspanyolca şarkılar seslendirdiler.

Programın sunuculuğunu Gaziosmanpaşa Lisesi Müdür Yardımcısı Mahmut Hasgül, Koro Şefliğini ise Müzik Öğretmeni Ozan Ünsal Çekiç yaptı.

10 Dil 100 Ses korosu, Vali Dr. Ozan Balcı için “Ardahan’ın Yollarında” adlı eseri seslendirdi.

Büyük bir çoşku ve heyecanla 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programda öğrenciler, Vali Dr. Ozan Balcı’nın katılımıyla Hedef 2023 Marşı’nı seslendirdiler. 

Konserin ardından öğrencileri tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı konuşmasını gerçekleştirdi.

“Çocuklarımızın Genel Kültürü Yüksek Olmalı”

Çocukların eğitim hayatlarında kazanacakları kültürel birikimi önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,” Çocuklarımızın her zaman desteklenmesi gerekiyor. Burada velilere de çok büyük görevler düşüyor. Çocuklarımız 10 dilde şarkı söylediler. Aslında bu müthiş bir genel kültürdür. 10 farklı dilde şarkı söylediklerine göre çocuklarımız bu gayret ve azimle en az üç dilde öğrenebilirler. Bu hedefimizi öne çıkarmamız gerekiyor. Bunun dışında kitap okuyup da başarısız olan öğrenci görmedim daha önce. Bu sebeple iki eli kanda bile olsa ailelerimiz televizyon izlemeyi bırakıp, çocuklarıyla beraber onlara örnek olacak şekilde en az 1 saat kitap okumaları lazım. Kitap okuyan çocuklar akademik alanda çok başarılı oluyorlar. Değişen sınav sistemimizle beraber kitap okumayan çocuğun başarılı olma şansı çok düşük. Ama bu yetmez. En az bir spor dalıyla uğraşmaları ve onu sevmeleri gerekiyor. Sanatla barışık insanlar olmalılar. Kısaca sanat, spor, kültür gibi etkinlikler çocuklarımızın akademik alanda da daha başarılı insanlar olmalarına yardım eder.

“Çocuklarımız Gurur Kaynağımız”

Öğrencilerin gerçekleştirdikleri işin ne kadar önem arz ettiğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı,” Çocuklarımıza baktığımda muhtemelen bir haftadır bugünü düşünmüşlerdir. Onlar bugün annelerinin, babalarının, öğretmenlerinin gururu oldular. Bir koroya mensup olmak, bir işi başarmak ve şarkıları ezberlemek ayrı bir gurur. Koroların sayısı da artacak inşallah. Kısacası ülkemizin geleceklerini inşa edecek olan çocuklarımızın eğitimini önemsiyoruz. İlimizde azimle çalışan milli eğitim tabanımız var. Başta il milli eğitim müdürümüz olmak üzere şube müdürlerimiz, öğretmenlerimiz bunun için büyük bir emek veriyor. Bir idare amiri olarak bizim bunu desteklememiz ve yüreklendirmemiz gerekiyor. Öğretmenlerimizin ve milli eğitimizin yolunu açmak çocuklarımızın yolunu açmaktır. Bu eğitim camiasına destek vermekten özellikle de gelecek kuşaklarımız olan çocuklarımıza destek vermekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle bu güzel etkinliğe gelip dinlediğiniz için ve çocuklarımızı yüreklendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Osman hocaya da gayretlerini daha çok arttırmalarını diliyorum. Öğretmenleri ile beraber bu söylediğim alanlarda daha çok gayret göstersinler. Mahmut hoca programı güzel sundu. Mahmut hoca da ayrı bir kıymettir. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Milli eğitim müdürümüze ve ekibine de teşekkür ediyorum. Böyle sanatsal, kültürel faaliyetlerin önünü açıp destekledikleri için ve hepsinden önemlisi çocuklarımızı ve onlara eşlik eden saz heyetini kutluyorum.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
561 Kez Görüntülendi.