logo

Zınav Gölü Yenileniyor

Zınav Gölü  Yenileniyor

Reşadiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli Zınav Gölü Tabiat Parkı Projesi, ihale öncesi uygulama alanında son incelemeler yapıldı.

İlçe Kaymakamı Hülya Yavuz’un ev sahipliğinde, Samsun Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu, Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, İlçe Yazı İşleri Müdürü aynı zamanda Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Ali Yıldız, Samsun Bölge Müdürlüğü ve Tokat Milli Parklardan gelen teknik ekip ile birlikte projenin uygulama alanında son incelemeler yapıldı.

Konu ile İlgili açıklama yapan Kaymakam Yavuz, “ İlçemizin doğal güzelliklerinden Zınav Gölüne yapmayı planladığımız Zınav Gölü Tabiat Parkı Projesinin sonlarına geliyoruz, inşallah projesi tamamlanan tabiat parkımızı en kısa sürede bölge insanımızın hizmetine sunacağız. İnsanlarımızın aileleri ile birlikte doğa ile iç içe dinlenebileceği, eğlenebileceği güzel bir proje olacak düşüncesindeyiz. Kısa zamanda Kır Lokantası, Mescit, WC, bebek bakım odaları, yürüyüş yolları, araç otoparkı gibi birçok hizmeti tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bu projenin oluşmasında başından beri desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı olmak üzere, projenin hazırlanmasında büyük çaba sarf eden İlçe Proje Ofisi ekibime, Milli Parklar Bölge Müdürümüz ve mühendisleri ile OKA uzmanlarına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
496 Kez Görüntülendi.