logo

13 Eylül 2019

YENİ TOKAT HAVALİMANI İÇİN MHP’Lİ VEKİL BULUT’TAN ‘’BİRLİK OLALIM’’ ÇAĞRISI

YENİ TOKAT HAVALİMANI İÇİN MHP’Lİ VEKİL BULUT’TAN ‘’BİRLİK OLALIM’’ ÇAĞRISI

Ödenek yetersizliği nedeniyle durduğu iddiasıyla gündeme gelen Yeni Tokat Havalimanı projesiyle ilgili açıklama yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut,”Programda aksama yok deniyor ama inşaat yavaş sürüyor. Bu siyaset üstü bir konu. Güç birliği yapmalıyız” dedi

Yeni Tokat Havaalanı projesinde ödenek sıkıntısı yaşandığına dair gündeme gelen proje hakkında bir açıklama da MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’tan geldi. Ödenek olmadığı için inşaat çalışmalarının durduğu ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yeniden devam ettiği söylenen yeni havaalanı için MHP’li Bulut,  ‘Siyaset üstü bir konu’ diyerek güç birliği çağrısı yaptı.

Yaşanan süreçle ilgili açıklama yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Son günlerde gündemimizi sürekli olarak Tokat Havaalanı belirliyor. Havaalanı inşaatımız bazen duruyor, bazen devam ediyor. Bazen ödenek yetersizliği sebebiyle durduğu söyleniyor, bazen programda bir aksama yok deniliyor. Fakat bir gerçek var ki, o da havaalanı inşası yavaş yürüyor ve planların gerisinde kalıyor. Bir şehrin kalkınması siyaset üstü bir olaydır ve o şehirde herkesi yakından ilgilendirir. Tokat havaalanı sorunu da böyle bir konudur” dedi.

HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI ACİL İHTİYAÇ

Yücel Bulut, “Tokat’ın ekonomisini geliştirmek, potansiyelini harekete geçirmek istiyorsak Tokat Havaalanını bir an önce bitirmek durumundayız. Şimdi inşaatın ödeneksizlikten durduğu söyleniyor. Biz tüm olumsuzlukları bertaraf edip, sorunları çözüp havaalanımızı açmak durumundayız. Bu A Partisinin, B Partisinin derdi ya da sorunu değil, hepimizin geleceğini ilgilendiren ve hepimizin sorumluluk alması gereken bir konudur. Hava yolu ulaşımında yolcunun yanı sıra yük taşınması da önem taşımaktadır. Tokat’ta üretilen ürünlerin taşınması, tam zamanında pazara ulaştırılması için hava yolu taşımacılığına acil ihtiyacımız var.  Biz Tokat’ın gelişme ve kalkınma hamlesini yapabilmemiz için Havaalanımızı acilen hizmete sokmamız gerekiyor. Hızlı tren konusunda da maalesef yakın bir tarihte beklentimiz kalmadı. Eğer havaalanı sorununu da çözemezsek, bir tarafımızda Samsun, bir tarafımızda Sivas kalkınırken, biz bunca potansiyelimize rağmen bu potansiyeli şehir ekonomisine katkı sağlayacak seviyeye taşıyamıyoruz” diye konuştu.

MHP KADROLARI ATILACAK HER ADIMA HAZIR

Tokat’ın müthiş bir turizm potansiyeli ve kültürel derinliği olmasına rağmen, kültür turizminin cazibe merkezi haline gelemeyişinin temel nedenlerinden birinin yıllardır hava yolu ulaşımı konusundaki sorunların aşılamıyor oluşundan kaynaklandığını söyleyen Bulut, “Tokat büyüyecekse, nüfusunu koruyacaksa, sanayisi büyüyecekse, turizmi kent ekonomisine katkıda bulunacaksa bunun yolu havaalanımızın hizmete girmesiyle ivme kazanacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve kadroları, şehrin temel sorunlarında olduğu gibi havalimanı konusunda da siyasi partilerimizin çok kıymetli milletvekilleri ve kadrolarıyla birlikte atılacak her adıma hazır ve her fedakarlığı yapmak konusunda kararlıdır” ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
434 Kez Görüntülendi.