logo

YENİ SANAYİ SİTESİNİN BU YIL TEMELİ ATILACAK

YENİ SANAYİ SİTESİNİN BU YIL TEMELİ ATILACAK

S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik Tokat yeni sanayi sitesi projesinde harita ve jeolojik etüd çalışmalarıyla ilgili ihale şartnamesinin hazırlandığını açıkladı.Şehir içinde kalan sanayi sitelerini şehir dışına taşıma çalışması kapsamında yapımı planlanan Tokat yeni sanayi sitesinin 2020 yatırım programına alınmasının ardından proje için çalışmalara başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapılan toplantının ardından izlenilecek yol haritası belirlendi ve proje aşamaları ihale çalışmalarına hazırlanmaya başlandı. S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik bu kapsamda Tokat yeni sanayi sitesi projesinde harita ve jeolojik etüd çalışmalarıyla ilgili ihale şartnamesinin hazırlandığını duyurdu. Altan Çelik, “2020 yatırım programına alınan sanayi projemizin etüd, proje çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Bunlardan harita ve jeolojik etüd çalışmaları ile ilgili olarak ihale şartnamemiz hazırlanmıştır. Tokat şehir merkezinde mevcut harita mühendisleriyle ilgili olarak Tokat il temsilcisinden akredite olanların isimlerini aldık, onları öncelikle davet ediyoruz. İkinci olarak Jeoloji Mühendisleri Odası Tokat İl Temsilciliğinden akredite olanların isimlerini aldık ve davet ediyoruz. İhale şartnamemizi bakanlık nezdindeki ihale şartnamesi ile birebir aynı düzenledik. Sadece 4 madde ilavesi yaptık. Bu maddeler işin süresi ve ödeme şekli ile ilgilidir.” ifadelerini kullandı.


TOKAT ESNAFI İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetim kurulunun 31.03.2020 tarihi saat 15.30’a kadar gelen teklifleri değerlendirme kapsamına alacağını belirten Altan Çelik, projede Tokat esnafıyla çalışmak istediklerine dikkati çekerek, “Bizim önceliğimiz, Tokat’taki esnafımızın bu işleri almasıdır. Ancak firmalar çok yüksek afaki fiyatlar verirse bu durumda üyelerimizin kararını gözetmek önceliğimizdir. Harita jeolojik projelerinin bakanlık onayından sonra mimari projelerimize başlanacaktır.” diye konuştu.


2020 YILINDA TEMEK ATILACAK

Mimari projelerde ihale şartnameleri ile ilgili de çalışmalara başlandığını belirten Çelik, “Bizim hedefimi

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
167 Kez Görüntülendi.