logo

12 Kasım 2019

YARALI BİR HAYVANI TEDAVİ ETMEK EN GÜZEL HASLET

YARALI BİR HAYVANI TEDAVİ ETMEK EN GÜZEL HASLET

İl Hayvan Hakları Koruma Kurulu toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri, belediyelerin yaptığı çalışmalar, hayvan hakları konusunda karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri ele alınarak karara bağlandı.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayvanları önemsiyoruz. Kanadı kırık bir kuşu veya yaralı bir kediyi tedavi etmek güzel bir haslet.” dedi.

Yaralı hayvanların tedavisi için hayvan ambulansı alınacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, hayvanların tedavisi için İl Özel İdaresinden bütçe ayrıldığını belirterek, hayvan hastanesi kurulması için çalışılacağını ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere eğitimler verileceğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta sivil toplum örgütleri ve gönüllüleri ile birlikte Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapılacağını kaydetti.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Veterinerler Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, sivil toplum kuruluşları, hayvan hakları gönüllüleri, belediyelerin ilgili birimleri katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
529 Kez Görüntülendi.