logo

23 Eylül 2019

VOLEYBOLUN EFSANELERİ TOKATTA BULUŞTU

VOLEYBOLUN EFSANELERİ TOKATTA BULUŞTU

Milli Takımlar Voleybolcusu ve Antrenörü efsane Burhan Yamanoğlu adına düzenlenen ‘Voleybol Efsaneleri Buluşuyor’ etkinliğinde efsane voleybolcular efsane antrenörün huzurunda sahaya çıktı.Milli Takımlar Voleybolcusu ve Antrenörü efsane Burhan Yamanoğlu adına düzenlenen ‘Voleybol Efsaneleri Buluşuyor’ etkinliği adı altında bir dönem File’nin tozunu attıran voleybolcular sahaya çıktı. Burhan Yamanoğlu adına oynanan maçta Turkuaz ve Kırmızı takım karşılaştı. Karşılaşma 2-0 Kırmızı takımın galibiyeti ile sonuçlandı. 1. Set 29-27, 2. Set ise 25-19 olarak tamamlandı.
Sahada renkli görüntüler de yaşandı. Maç öncesi Tokat Belediye Plevnespor’un voleybolcuları 2 efsane takıma çiçek takdim etti. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar bir konuşma yaptı. Burhan Yamanoğlu ardından sahaya davet edildi. Kısa bir konuşma yapan Efsane Voleybolcu, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından kendisine Türkiye Voleybol Federasyonu adına Şilt, Milli Takım Forması ve bazı hediyeler takdim edildi.
Milli Takımlarda Antrenörlük ve Sporculuk yapan ve Tokat Voleyboluna büyük hizmetler veren Burhan Yamanoğlu adına Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tertip komitesi işbirliğinde 22 Eylül 2019 Pazar Günü saat 14.00’da Hüseyin Akbaş Spor Salonunda efsanelerin sahaya çıktığı bir maç düzenlendi. Muhteşem voleybol karşılaşmasının izleyenlerinin çoğu da o dönemlerde file de ter döken eski voleybol tutkunları oldu.
BURHAN YAMANOĞLU – MİLLİ VOLEYBOLCU
1930 Yılında Tokat ilinde doğdu.1956 yılında Anakara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini bitirdi.1953 yılında Ülkemizde kurulan ilk Voleybol A Milli Takımına seçildi.1954-1955 ve 1956 yıllarında Milli Takımda sporculuğu;
1959 yılında Beyrut Olimpiyatlarında Voleybol Milli Takımında antrenör ve sporcu olarak görev aldı. Aynı zamanda voleybol Milli Takımımızda takım kaptanlığı yaptı.1964 yılında İlimizde Fahri Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü ve Voleybol İl Temsilciliği hizmetlerinde bulundu.

Paylaşma ikonundan:

Share
405 Kez Görüntülendi.