logo

VEFA SOSYAL DESTEK EKİPLERİNİ 24 SAAT ÇALIŞIYOR

VEFA SOSYAL DESTEK EKİPLERİNİ 24 SAAT ÇALIŞIYOR

Tokat İl Pandemi ve İl Hıfzıssıha Kurulu Toplantısı  gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantılarda Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bu güne kadar alınan tedbirlere vatandaşlarımızın en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşülerek karara bağlandı.

Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin, 24 saat esasına göre çalıştıklarını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Vefa Sosyal destek ekiplerimiz bugüne kadar 18 bin 612 aileye ziyaret gerçekleştirdiler. Bizler devlet olarak he zaman vatandaşımızın yanında olduk, bundan sonrada onların yanında olmaya devam edeceğiz. Proje kapsamında yetim, öksüz, kronik hastalığı olan, şehit gazi çocuğu, acil önlem almamız gereken çocuklarımızı vefa sosyal destek projesinden yararlandıracağız. Ayrıca koronavirüs salgın hastalığı süresince işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflarımızda Vefa Sosyal Destek projesine başvururlarsa arkadaşlarımız değerlendirmeye alacaklar.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti:  “Bizler  bu süreçte ilimizde bulunan mültecilerimizi de göz ardı edemeyiz. Onlarında ihtiyaçlarını ayrım yapmaksızın Vefa Sosyal Destek kapsamında elimizden geldiği kadar karşılamaya çalışacağız. Aç açıkta, kimse kalmamalı. Allaha şükür Devletimizin Milletimizin imkanları yeterli.”

Sokak hayvanlarının da yaşanılan süreçte aç kalmaması için çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sokak hayvanlarının aç kalmamasına dikkat etmeliyiz. Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyor, hayvanları seviyoruz. İl Özel İdaremiz, Belediye Başkanlığımız, Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz, Veteriner Hekimler Odası işbirliğinde  sokak hayvanlarımızın mama ve bakım ihtiyaçları karşılanacak.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal ve hayvansal üretimimiz çok önemli. Bitkisel ve hayvansal üretimimiz asla sekteye uğramamalı. Bir taraftan koronavirüs ile mücadele edeceğiz bir taraftan da bitkisel ve hayvansal üretimiz durmayacak. Tarımın, çiftçinin, üreticinin dostu olarak, bizler her zaman üreticimizin yanındayız. Tarımsal üretim, hayvansal üretim, tarımsal gıda sanayi,  tarımsal üretimde, çalışan işçilerin durumunda oluşabilecek sorunları birlikte çözeceğiz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı yaşanılan sürecin tüm kamu kurum  kuruluşlarımızla çok iyi yönetildiğini ifade ederek, başta Sağlık personellerimiz olmak üzere, Emniyet Teşkilatımız, Jandarma Teşkilatımız ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek emeği geçen herkesi çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız ve  her zaman onların destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara hassasiyetle uysunlar. Ellerini sık sık su ve sabunla yıkasınlar, sosyal mesafeyi korusunlar, evde kalsınlar. Birlik ve dayanışma içerisinde devlet millet ele bu süreci birlikte aşacağız.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
292 Kez Görüntülendi.