logo

Valilikten,Koronavirüs Paylaşımları Hakkında Açıklama

Valilikten,Koronavirüs Paylaşımları Hakkında Açıklama

Kamuoyunda Tokat’ta koronavirüs hastalığının görüldüğü çok sayıda kişinin hastahanelere yatırıldığı hakkında dolanan yalan haberler üzerine Tokat Valiliğinden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada; ”Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde başarılı bir şekilde mücadele edilen Korona Virüsü (COVID-19) salgını ile ilgili gelişmeler hakkında Sağlık Bakanlığı resmi açıklama yapmaya yetkili kurumdur. Ülkemiz ya da ilimizde yetkili makamların açıklamaları haricinde yapılan açıklamalara itibar edilmemesi gerekmektedir.
    Kolluk Kuvvetlerimizce yapılan incelemeler sonucunda; Korona Virüsü (COVID-19) salgını ile ilgili olarak ilimizde salgının görüldüğüne dair gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yayarak halkımızı endişeye düşüren, korku ve paniğe sevk eden paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.
    Bu şekilde halkı korkutma amaçlı paylaşımlarda bulunun şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler yapılarak adli mercilere sevk edildiğinin bilinmesi gerekmektedir. 
    Bu bağlamda vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için yetkili makamların açıklamaları dışında gerçek dışı görüntü ve ses dosyası vb. içerikler bulunduran paylaşımlarda bulunmamaları ve bu tür paylaşımlara itibar etmemeleri önem arz etmektedir.” denildi.

Paylaşma ikonundan:

Share
499 Kez Görüntülendi.