logo

VALİ DR. OZAN BALCI, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ÖĞRETMENLERE KİTAP HEDİYE ETTİ

VALİ DR. OZAN BALCI, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ÖĞRETMENLERE KİTAP HEDİYE ETTİ

Vali Dr. Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen programda öğretmenlere kitap hediye etti.
Tokat Valiliği koordinasyonunda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kitap Tokat” projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Gününde 10 binin üzerinde kitabın öğretmenlere ulaştırılması için çalışma başlatıldı. Vali Dr. Ozan Balcı, başlatılan çalışma kapsamında 75. Yıl Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılarak, öğretmenlere günün anısına temsili olarak kitap hediye etti. 
Öğretmenlerin yanı sıra okul idarecilerine ve personeline de kitap hediye eden Vali Dr. Ozan Balcı, “İnsanlarımızın yarına hazırlanmasında, her alanda gelişmesinde anlamlı ve önemli katkıları vardır öğretmenlerimizin. İlin Valisi olarak öğretmenlerimize bu fedakar çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarını her zaman yakından takip ediyorum, takdir ediyorum ve başarılarıyla gurur duyuyorum. Başarılarını devletimizin ve milletimizin başarısı olarak görüyorum. Onlara her zaman destek vermekten ve yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tokat’ta da bu zamana kadar eğitim camiası çok güzel işler yaptı. Bu işlerde lokomotifimiz öğretmenler. Öğretmenlerimize sağlık ve afiyetler diliyorum, nice nice öğretmenler gününde buluşmak dileğiyle. Bugünün anısına da ilimizdeki yaklaşık 8 bin 500 öğretmenimize ve idari personele çam sakızı çoban armağanı birer kitap hediye ediyoruz.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı, Zübeyde Hanım Anaokulundaki programda Anaokulu öğrencilerine de kitap hediye ederek, başarılar diledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Okullar kampüsünde bulunan Z-Kütüphaneyi ziyaret ederek, Kitap Tokat ekibindeki öğretmenlerle bir araya geldi. Tokat Valiliği koordinesinde Kitap Tokat ekibi tarafından Z-Kütüphanede yürütülen çalışmalarla,  kitaptokat.gov.tr adresinden öğrencilerin ve 65 yaş ve üstü büyüklerin talep ettiği ve PTT aracılığıyla adreslerine ulaştırılmak üzere hazırlanan kitaplarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, burada Kitap Tokat projesi ekibinin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, kitap hediye etti. 

Paylaşma ikonundan:

Share
171 Kez Görüntülendi.