logo

25 Aralık 2019

Vali Balcı’nın Turhal Temasları

Vali Balcı’nın Turhal Temasları

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal’da Ziyaretlerde Bulundu

Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Toplantısına katılarak, çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Turhal Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, Kaymakam Ali Gökay’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Ali Gökay ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal’ın genel durumu, yürütülen proje ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra  Organize Sanayi Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.

Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Belediye Başkanı İlker Bekler, TSO Başkanı Ömer Çenesiz ve müteşebbis heyetinin katıldığı toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal OSB’deki faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunarak, OSB’deki ekonomik büyüme ve gelişmenin istihdama önemli katkılar sunacağını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, her zaman üreten sanayicilerin ve OSB’lerin yanında olduklarını belirterek, “Devletimizin ve milletimizin imkanları ile sizlerin yanındayız.” diye konuştu.


Vali Dr. Ozan Balcı, Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren çeşitli firmaları ziyaret etti.

Salça imalatı, pekmez, acuka sos ezmesi, salamura asma yaprağı, çemen, kuşburnu marmelatı, turşu imalatı gerçekleştiren bir gıda firmasını ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra bir tekstil firmasını ziyaret etti. 360 kişiye istihdam sağlayan firmanın faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, yatırımcıları önemsediğini ve her zaman yanında olduğunu söyledi.

Yatırımcıların, istihdam ve üretimle, bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağladıklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, yatırımcının ve üreticinin dostu olduğunu söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Daha fazla istihdam alanı oluşturulması için hep birlikte çözüm üretmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Ziyaretlere Kaymakam Ali Gökay, Belediye Başkanı İlker Bekler ve TSO Başkanı Ömer Çenesiz katıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz günlerde Suriye’de hayatını kaybeden Uzman Çavuş Özkan Demirbaş’ın Üzümören’deki ailesine de taziye ziyaretinde bulundu Vali Dr. Ozan Balcı, Demirbaş Ailesinin acısını paylaşarak, sabır ve başsağlığı diledi.

Paylaşma ikonundan:

Share
440 Kez Görüntülendi.