logo

ÜNİVERSİTEMİZDE TOKAT NEREDE?


Hüseyin Kömür
hk@kanal60.com

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi ile Tokat merkez ve ilçelerinde kim varsa kurumkuruluş birlikte hareket etmek zorunda.

Üniversitemizin araştırma geliştirme kabiliyetinden faydalanmalıyız.

Özellikle genç dinamik yapısı şehre çok büyük katkı sağlayabilir.

Şikayet ettiğimiz kafeleri dolduran gençliğe biz ne yaptığımızın cevabı bence Tokat ve Tokat’lılarda yok.

Bu güne kadar Üniversite Tokat ile ilgili doğru bir ilişki maalesef kurulamadı.

Özellikle yerel siyaset üniversitenin birikimlerini yok sayıyor.

Bu hafta düzenlenen Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından 36 Ülkeden gelen öğrencilerin kendi ülkelerine ait yemek ve kültürlerini tanıtmak amacıyla Cumhuriyet meydanında etkinlik biranda Allah Allah demedik mi?

Bizim üniversitemizde 1500 yabancı öğrenci okuyormuş.

Kaldırımlarda yürüyen yabancı uyruklu üniversite öğrencileri hoşumuza gitme di?

Yabancı öğrencilerin şehre kazandırdığı kazandıracağı konulara da şimdi den hazırlanmalıyız.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin rektörlük görevine atandıktan sonra Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünü kurarak 36 ülkeden 1024 öğrenciyi üniversitemize kavuşturduk, bu sayının dört sene içerisinde 5000 öğrenciye çıkarmak istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor öğrencilerimize başarılar diliyorum derken bizde kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz Tokat’lılar olarak.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konuşmasında Uluslararası Öğrencileri şehrimizde ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belirterek öğrencilerin Üniversitemize gelmelerinde öncülük eden rektöre ve idarecilere teşekkür etti.

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan ise bu tür etkinliklerin şehrimizi, üniversitemizi ve ülkemizin tanıtılmasında büyük katkılarının olduğunu belirterek, her öğrencinin kendi ülkelerinde şehrimizi en iyi şekilde anlatacaklarına emin diyerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Valimiz Dr. Ozan Balcı ise Uluslararası Öğrencilerin şehrimizde, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim görmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek her bir öğrencinin ülkemizi kendi ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklar, onları şehrimizde ağırlamaktan çok memnunuz. Bu etkinliğin  düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

Birlikte hareket eden siyaset bürokrasi görüntüsünün sonucunda güzel bir etkinliğe imza atıldı.

Üniversitelerimizin bir şehri değiştirebileceğini iyi biliyoruz.

Bu değişimin faydalı olabilmesi için bizim de bir şeyler yapmamız lazım.

Doğru adımları şehir olarak biz atmalıyız.

Paylaşma ikonundan:
0

Etiketler: » »
Share
89 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TOKATSPOR A.Ş.İKİNCİ YARIYA YENİLGİ İLE BAŞLADI….

  13 Ocak 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

    İlk yarıyı istediği gibi bir yerde bitiremeyen Tokatspor A.Ş. ikinci yarıya da deplasmanda  Çatalcaspor karşısında aldığı 3-1 yenilgi ile başladı.   Devre arası maddi imkansızlıklar nedeni ile transfer tahtasını açamayan ve transfer yapamayan Tokatspor A.Ş. bu arada devre arasında  da önemli 5 oyuncusunu elinde tutamamış ve İkinci yarıya da elindeki kalan mevcut oyuncularla devam etmeye başlamıştır.   Öğle gözüküyor ki bu gidişle, sezon sonu gelmeden  bir alt lige düşmemiz kesinleşir. Tokatspor ‘un 50 yıll...
 • YAZIYORUM

  11 Ocak 2020 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Sil Baştan demiştim geçen ay. Her konuda yazmaya, konuşmaya, sahada olmaya sil baştan. 17 YAŞINDA BİR GENÇ Dün akşam üzüldük. Atatürk Anadolu Lisesinde okul çıkışında çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden 12. sınıf öğrencisi Ahmet Yasin Karaçam'ı tanıyordum. Ailesine başsağlığı dilerim. Atatürk Anadolu Lisesinin hemen yanında Gazi Osman Paşa Polis karakolu var. Duvar duvara. Bu okul çıkışında kavga hiç bitmedi. Sorularım var cevabını almak istediğim: 1.Okul İdaresi neden gerekli tedbirleri almadı? 2. Polis Kar...
 • TOKATSPOR A.Ş. DE AYRILIKLAR BAŞLADI.

  06 Ocak 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

                Tokatspor A.Ş.de 2.yarı hazırlıkları devam ederken, mali imkansızlıklar nedeniyle transfer tahtasını açtıramayacağı bilinen Tokatspor A.Ş.’de  ilk yarının  tecrübeli isimlerinden kaleci Cüneyt’den sonra şimdi de gençlere abilik  yapan, Ahmet ARI-Ramazan Karaca, Emre Taysı ve Erdem Durna takımdan ayrılmışlardır.   Geçtiğimiz hafta sonu da Niksar da oynan hazırlık maçında Tokatspor A.Ş. rakibine 2-0 yenilmiştir. Durum öyle gösteriyor ki 2. Yarıda ...
 • HAYATA YANSIYANLAR

  23 Aralık 2019 Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  2020 derken, 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019’da orta halli vatandaşın zor zamanlar geçirdiği yıllar oldu. Bazı şeyler yaşanır da kaleme sığmaz. Biz memleketi beklentisiz sevmenin hazzını her daim yaşadık.Ülkemize güvendik, bedel ödedik. Büyük hayaller ile İstanbul stüdyomuzu 2013 yılında, Aralık sonunda açmıştık. Ülkeme, 17-25 Aralık operasyonlarının çekildiği tarih. 60 logosunu dünya ile buluşturmak ve Tokat’ı tanıtmak. Gece gündüz hayalimizdi. Gerçek oldu mu evet oldu. Yıllarca bir mücadele verdik. Ayakta kalmak...