logo

ÜNİVERSİTEMİZDE TOKAT NEREDE?


Hüseyin Kömür
hk@kanal60.com

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi ile Tokat merkez ve ilçelerinde kim varsa kurumkuruluş birlikte hareket etmek zorunda.

Üniversitemizin araştırma geliştirme kabiliyetinden faydalanmalıyız.

Özellikle genç dinamik yapısı şehre çok büyük katkı sağlayabilir.

Şikayet ettiğimiz kafeleri dolduran gençliğe biz ne yaptığımızın cevabı bence Tokat ve Tokat’lılarda yok.

Bu güne kadar Üniversite Tokat ile ilgili doğru bir ilişki maalesef kurulamadı.

Özellikle yerel siyaset üniversitenin birikimlerini yok sayıyor.

Bu hafta düzenlenen Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından 36 Ülkeden gelen öğrencilerin kendi ülkelerine ait yemek ve kültürlerini tanıtmak amacıyla Cumhuriyet meydanında etkinlik biranda Allah Allah demedik mi?

Bizim üniversitemizde 1500 yabancı öğrenci okuyormuş.

Kaldırımlarda yürüyen yabancı uyruklu üniversite öğrencileri hoşumuza gitme di?

Yabancı öğrencilerin şehre kazandırdığı kazandıracağı konulara da şimdi den hazırlanmalıyız.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin rektörlük görevine atandıktan sonra Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünü kurarak 36 ülkeden 1024 öğrenciyi üniversitemize kavuşturduk, bu sayının dört sene içerisinde 5000 öğrenciye çıkarmak istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor öğrencilerimize başarılar diliyorum derken bizde kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz Tokat’lılar olarak.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konuşmasında Uluslararası Öğrencileri şehrimizde ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belirterek öğrencilerin Üniversitemize gelmelerinde öncülük eden rektöre ve idarecilere teşekkür etti.

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan ise bu tür etkinliklerin şehrimizi, üniversitemizi ve ülkemizin tanıtılmasında büyük katkılarının olduğunu belirterek, her öğrencinin kendi ülkelerinde şehrimizi en iyi şekilde anlatacaklarına emin diyerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Valimiz Dr. Ozan Balcı ise Uluslararası Öğrencilerin şehrimizde, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim görmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek her bir öğrencinin ülkemizi kendi ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklar, onları şehrimizde ağırlamaktan çok memnunuz. Bu etkinliğin  düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

Birlikte hareket eden siyaset bürokrasi görüntüsünün sonucunda güzel bir etkinliğe imza atıldı.

Üniversitelerimizin bir şehri değiştirebileceğini iyi biliyoruz.

Bu değişimin faydalı olabilmesi için bizim de bir şeyler yapmamız lazım.

Doğru adımları şehir olarak biz atmalıyız.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Etiketler: » »
Share
349 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÖKYÜZÜNÜ PARAŞÜTLER ŞENLENDİRDİ

  02 Temmuz 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Türkiye’de pandemi sürecinde ilki yapılan yamaç paraşütü mesafe yarışlarında pilotlar gökyüzünü renklendirdi. Tokat'ın Turhal'da gerçekleştirilen Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması 20 ilden 5'i kadın olmak üzere 65 sporcunun katılımı ile başladı. Şenyurt Mercimektepe mevkilinde Tokat protokolünün katılımı ile gerçekleştirilen törenin ardından yarışların startı verildi. Pandemi sürecinde ilk defa gökyüzü ile buluşan sporcular oldukça heyecanlı anlar yaşadı. Bazı pilotlar rüzgarın azizliğine uğradı. Kalkış yaparken çal...
 • NİKSAR BELEDİYESİ YETERSİZ KALINCA KAYMAKAMLIK TEMİZLİK YAPTI.

  02 Temmuz 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Niksar belediyesinin temizlikte yetersiz kalmasından dolayı devreye kaymakamlık girerek, bir proje uygulayarak Niksar'ın mahalleleri, köyleri temizlik çalışması gönüllü kişiler tarafından yapıldı. Niksar kaymakamlığı, kurum müdürlerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin katılımıyla 83 köy, 4 belde ve 23 mahallede çevre temizliği yapıldı. Yaşanabilir bir Niksar için ve çevre bilincini genele yaymak için geniş bir organizasyon yaptıklarını belirten Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, mesire alanları ve ilçe merkezinde yerlere çöp atanlar...
 • TOKAT YAPRAĞI NASIL SALAMURA YAPILIYOR?

  29 Haziran 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Tokat'ın meşhur asma bağ yaprağı tarladan sofraya gelene kadar birçok aşamadan geçiyor.Türk mutfağının da en önemli lezzetlerinden olan sarmanın ana malzemesi olan asma yaprağı ile kadınlar aile bütçesine katkı sağlıyor. Tokat’ta, asma bağ yaprağı sezonunda kadınlar sabahın ilk ışıklarından öğle saatlerine kadar bağ yaprağı toplayarak imece usulü salamura yapıyor. Yeşil olarak toplanan bağ yaprakları evde desteleniyor. Odun ateşinde kazanlarda kaynatılan tuzlu suda haşlanan bağ yaprakları soğumaya bırakılıyor.Soğuyan bağ yaprakları tuz konulan...
 • ÜLKEMİZDE HİÇ BİR İŞ DURMADI

  26 Haziran 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  ÜLKEMİZDE HİÇ BİR İŞ DURMADI Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'de pandemi sürecinde çalışmaların devam ettiğine dikkat çekerek, "Bütün dünyada bu salgınla iflas etmiş ülkeler, sistemleri olmasına rağmen ülkemizde hiçbir iş durmadı" dedi. Tokat’ta temaslarını sürdüren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesini ziyaret ettikten sonra parti binasına geçti. Basına kapalı yapılan ziyaretler sonrasında Bakan Karaismailoğlu, Tokat’ta STK temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen “Y...