logo

TÜRKİYE’DE EN ÇOK PROJE SUNAN İL TOKAT

TÜRKİYE’DE EN ÇOK PROJE SUNAN İL TOKAT

Vali Dr. Ozan Balcı, Valilik koordinesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD II 9. Çağrı Döneminde Tokat’ta hazırlanan 390 projeyle, toplam yatırım desteği 195 milyon 835 bin 870 TL olan çağrıdan, 118 milyon 45 bin 717 TL hibe desteği alınmasının hedeflendiğini söyledi. 

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından IPARD II 9. Çağrı Döneminde teslim alınan projelerle ilgili bilgi verildi.

Tokat’ın 390 proje ile Türkiye’de TKDK’ye en çok proje sunan il olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde TKDK IPARD II 9. Çağrı Döneminde hazırlanan 390 projeyle toplam yatırım tutarı 195 milyon 835 bin 870 TL olan çağrıdan 118 milyon 45 bin 717 TL hibe desteği alınmasının hedeflendiğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, 9. Çağrı Döneminin ilk grubunda yatırım tutarı 5 milyon 438 bin 365,00 TL, hibe tutarı 3 milyon 518 bin 719,75 TL olan 46 projenin TKDK tarafından uygun görüldüğünü kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Kalan 344 projeyi de sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Tarıma, üretime, çiftçiye, dost bir Vali olarak üreticimizin, çiftçimizin her zaman yanındayız. Onların zenginleşmesi, üretimin artması için hep birlikte sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Tıbbi aromatik bitki üretimi, tıbbi aromatik bitki işleme, serada tıbbi aromatik bitki, süs bitkisi, fide yetiştiriciilği, mantar, arıcılık, kırsal turizm, yerel ürün, el sanatları, su ürünleri, yenilebilir enerji, makine parkları ve hayvancılık gibi alanlarda hibe desteği alınması için projelerin yapıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, projelerin Tokat’a, Tokatlı hemşehrilerimize, milletimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

Toplantıya Vali Yardımcısı Osman Sarı ve TKDK Tokat İl Koordinatörü Fevzi Çiçek katıldı. 

Paylaşma ikonundan:

Share
886 Kez Görüntülendi.