logo

23 Eylül 2019

TURHAL ve PAZARDA Kİ DEVLET YATIRIMLARIMLARINDA İNCELEME

TURHAL ve PAZARDA Kİ DEVLET YATIRIMLARIMLARINDA İNCELEME


Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Milletvekili Mustafa Arslan ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Turhal ve Pazar’da yapımı devam eden ve tamamlanan yatırımları gezerek yetkililerden bilgiler aldılar.
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta yapımı devam eden yatırımları incelmeye devam ediyor. Vali Balcı, Pazar ve Turhal’da yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaretlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar ve belediye başkanları ile ilgili kurum amirleri katıldı.
“Erkilet Köprüsü”
Pazar ilçesinde çevre düzenlemesi DSİ tarafından yürütülen 1300’lü yıllardan kalma tarihi Erkilet köprüsünü yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, yetkililerden bilgi aldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar Ocaklı köyünde incelemeler sırasında karşılaştığı ve Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında akülü araç alınan Ömer Böğür isimli engelli vatandaşımızla bir süre sohbet ederek, hal hatır sordu.
“Ocaklı Göleti”
Vali Dr. Ozan Balcı, Ocaklı göletinde incelemelerde bulundu.Vali Dr. Ozan Balcı, 10 bin dönüm araziyi sulayabilecek kapasiteye sahip göletteki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki üretimin artacağını belirtti. Yetkililerden Ocaklı göletinde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçinin ve üreticinin dostuyuz. Göletin tamamlanmasının ardından çiftçimizin üretimi artacak, çiftçimiz zenginleşecek.” dedi.
“Ocaklı Şelalesi”
Vali Dr. Ozan Balcı, Ocaklı Köyünde doğal tabiat harikası olan, yayla turizmi ve piknik için kullanılan Ocaklı Şelalesinde incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, şelalenin vatandaşların iyi hizmet alarak hoş vakit geçirebilecekleri yer haline gelebilmesi için Güdümlü Projeler arasında bulunduğunu söyledi. Rakımı nedeniyle bölgedeki en lezzetli domateslerin yetiştiği Ocaklı Köyünde, domates tarlasını gezen Vali Dr. Ozan Balcı, “En lezzetli sebze ve meyve Tokat’ta yetişiyor. Kıymetli ovalarıyla Tokat Türk tarımının parlayan yıldızı olacak.” dedi.
“Pazar Spor Salonu”
Pazar’da büyük onarımdan geçen ilçe spor salonunda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Spor Tokat kapsamında çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir spor dalı ile uğraşmasını istiyoruz. Spor salonlarımız sporcularımızın hizmetinde.” dedi.
“Pazar Eski Hükümet Konağı”
Vali Dr. Ozan Balcı, sivil mimari açısından önemli olan tarihi Pazar Hükümet Konağında incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, binanın ilçe kütüphanesi ve Kadın Kültür Merkezi olarak hizmet vermesi için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na proje sunulduğunu belirtti.
“Pazar Devlet Hastanesi”
Pazar ilçe hastanesinde incelemelerde bulunarak tedavi olan vatandaşlarımızla ve hekimlerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarımızın etkin ve verimli sağlık hizmeti almasını önemsediğini kaydetti.
“Pazar İlçesi Evde Bakım Hizmeti”
Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanlığı eski işletme binasında Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında evde bakım hizmeti yürüten personeller ile bir süre sohbet etti. Vali Dr. Ozan Balcı, Sosyal Destek Hızır Tokat’ın devletimizin vatandaşlarımıza uzanan şefkatli eli olduğunu söyledi.
“Kız Öğrenci Yurdu”
Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar Belediyesi tarafından tadilatı sürdürülen, kız öğrenciler için yurt olarak kullanılacak binada incelemelerde bulundu. Öğrencilerin konaklama ihtiyacını önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.
“Pazar Meslek Yüksek Okulu”
Yapımı devam eden Pazar Meslek Yüksek Okulunda incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, güzel bir binanın inşa edildiğini belirterek, çalışanlara kazasız belasız işler diledi.
Bağları Gezerek, Çalışmaları Yerinde İnceledi
Tarım Tokat kapsamında Pazar ilçesinde sürdürülen bazı çalışmaları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, ‘İyi Tarım Uygulamaları’ ve ‘Bağ Vatanına Dönüyor’ projeleri kapsamında bağları gezdi. Üzümören’de ‘İyi Tarım’ uygulamaları kapsamında üzüm üretimi yapan Osman Sağol’un bağında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Emekleriniz için teşekkür ederim. Tarımın, üreticinin ve çiftçinin dostuyuz, her zaman yanınızdayız.”dedi.
DOKAP Bağ Vatanına Dönüyor Bağcılığı Geliştirme Projesi çerçevesinde kurulan bağda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında 5 yılda asma işinin bitirilmesinin talimatını vererek, “Türkiye’nin en lezzetli yaprak ve üzümleri burada yetişiyor. Buranın hem yaprağı hem üzümü kıymetli. Türkiye’nin en kıymetli ürünlerinden biri narince üzümü” dedi.
“Turhal Çocuk Destek Merkezi”
Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Çocuk Destek Merkezinde incelemelerde bulundu.
Vali Dr. Ozan Balcı, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı 2.408,40 metre kare alanda inşa edilen Turhal Çocuk Destek Merkezi çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.
“Turhal Devlet Hastanesi”
Vali Dr. Ozan Balcı, yapımında %86 fiziki gerçekleşmeye ulaşılan Turhal Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu. 220 yataklı hastane ile vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetinin verileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, hastanenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
“Turhal Gençlik Merkezi”
Geçtiğimiz günlerde açılan Turhal Gençlik Merkezini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Merkez sürekli açık olsun, çok kıymetli. Gençlerimizi önemsiyoruz. Burası bilimin, kültürün, sanatın merkezi olacak.” diyerek Badminton oynayan çocuklarla sohbet edip, çocuklara başarılar diledi.
“Güreş Antremanı”
Turhal Güreş Antrenman Salonunda incelemelerde bulunarak, antrenman yapan çocukları izleyen Vali Dr. Ozan Balcı, güç ve kuvvet dilediği çocuklardan şampiyonluk sözü aldı.
“Atletizm Pisti”
30×60 m. ebatında Turhal atletizm pistinde incelemelerde bulunarak sporculara başarılar dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat projesi kapsamında sporculara her türlü desteğin verileceğini söyledi.
“Turhal Barajı”
Türkiye’de ilk kez uygulanan zikzak labirent savağa sahip Turhal’ın içme suyu ihtiyacını karşılayacak, 40 bin dönüm araziyi sulayacak Turhal Barajında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz çok önemli yatırımlar yapıyor. Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
472 Kez Görüntülendi.