logo

TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıha Kurulu toplantıları Tokat’ta aralıksız devam ediyor.

Valilik toplantı salonunda Vali Ozan Balcı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, video konferans yolu ile Garnizon ve 48. Piyade ve Piyade Alay Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof Dr. Bünyamin Şahin, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Sağlık Müdürü Dr. H. Ahmet Sümbül,  İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit, Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü H. İbrahim Yüksel, Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, PTT Başmüdürü Muhterem Demir, SYDV Müdürü Gültekin Çakmak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, TESOB Başkanı Fehmi Çankaya, Eczacılar Odası Başkanı Evren Pirdoğan, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı katıldı.

Gerçekleştirilen toplantılarda Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bu güne kadar alınan tedbirlere vatandaşlarımızın en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşülerek karara bağlandı.

Sosyal mesafeye, bir araya gelmemeye ve hijyen kurallarına Tokat dikkat ediyor diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, “Devlet teşkilatımız, tüm kurum kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimizle birlikte süreci çok iyi götürüyor. Sağlıkçılarımız şu anda bir cephe savaşı yapıyorlar aynı zamanda. Kendileri çok önemli bir işi yürütüyorlar. başta İl Sağlık Müdürümüz olmak üzere doktorundan, ebesine, yardımcı sağlık personelinden, hemşiresine, teknik personeline kadar hepsini yürütmüş oldukları hizmetlerden ötürü tek tek tebrik ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu süreci birlik beraberlik içerisinde aşacağız.” dedi. 

İkinci faz yardımlarının da PTT Başmüdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığından oluşan Vefa Sosyal  grupları ekiplerince dağıtılmaya başladığını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, ”Şu ana kadar İlimizde 10 bin 731 haneye 2. faz sosyal yardımlarımız ulaştırıldı. Bugün itibariyle de 3 bin 380 haneye daha sosyal yardım ulaştırmak üzere ekiplerimiz sahadalar. En kısa sürede sosyal yardımlarımızı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırarak yaklaşan ramazan ayı öncesinde rahat etmelerini sağlamak bizim önceliğimizdir.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti. “En kısa sürede 3. faz  yardımlarımızı da, gündelik işlerde çalışan, yaşanılan bu salgın hastalık sürecinde işlerinden olan, garip gureba vatandaşlarımıza dağıtacağız. Bizler her zaman vatandaşımızın yanında olduk, bundan sonrada yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubuna yapılan 25 bin 884 başvurunun değerlendirildiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Şu ana kadar vatandaşlarımıza 7 bin 800 adet gıda kolisi, 7000 adet  temizlik kolisi ve her hafta 50 bin adet maske dağıtımı yapılıyor.” diyerek, 5 bin 150 adet gıda kolisinin de hızlıca vatandaşlarımıza ulaştırılacağını ifade etti.

Vali Dr. Ozan Balcı koronavirüs salgın hastalığının  sokak hayvanlarını da etkilediğini belirterek “Sokak hayvanlarının aç kalmamasına dikkat etmeliyiz. Hayvanları önemsiyor, hayvanlarımızı seviyoruz. İl Özel İdaremiz, Belediye Başkanlığımız, Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz, Veteriner Hekimler Odası işbirliğinde sokak hayvanlarımızın mama ve bakım ihtiyaçları karşılanacak.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı “Bizler Devlet olarak tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız ve  her zaman onların destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara hassasiyetle uysunlar. Birlik ve dayanışma içerisinde devlet millet ele bu süreci birlikte aşacağız.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Paylaşma ikonundan:

Share
357 Kez Görüntülendi.