logo

TOKMEK,KURSİYELERİNİN YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKIYOR

TOKMEK,KURSİYELERİNİN YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKIYOR

TOKMEK KURSİYELERİNİN YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKIYOR
Tokat Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Tokmek çatısı altında yaklaşık 3925 kişi eğitim alıyor.Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun göreve geldiği ilk günden itibaren dile getirdiği Sosyal Belediyecilikte çığır açan projelerinden biri olan Tokmek kurslarında her yıl başarı oranı artıyor.
Tokmek Kurslarında yeni yapılandırmalarla birlikte Halk Eğitim Merkezleri tarafından verilen tüm branşlarda eğitim açma olanağı sağlanırken, kursiyer sayısı geçmiş yıllara oranla önemli ölçüde artış gösterdi.


27 Branşta, 3925 kursiyerin aktif olarak eğitim aldığı Tokmek kurs merkezlerinde yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi veren Tokat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Turan Erdoğan, kursiyerlerin, hanımların aile bütçesine katkı yaptıklarını belirtti. Erdoğan yaptığı açıklamada; “Tokat Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, hanım kardeşlerimize umut olmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu tarafından şehrin 6 farklı noktasında hizmet veren Tokmek kurslarında 7’den 77’ye ücretsiz olarak eğitimlerimiz devam ediyor. Kursiyerlerimiz hem öğreniyor, hem üretiyor hem de ürettikleri ürünleri Tokat Belediyesi Hanımeli El Ürünleri Satış
Merkezinde satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.


Tokmek Merkezlerimizde Halk Eğitim Merkezleri tarafından verilen tüm kursları açıyoruz. Şuanda 27 farklı branşta eğitimlerimiz devam ediyor. Kurslarımıza müracaat etmek isteyenler online olarak www.tokmek.com sitesinden veya merkezlerimize gelerek kayıt yaptırabilirler” dedi.


“Değerlerimiz yaşatılıyor ve geleceğe aktarılıyor”
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, belediyelerin görevinin sadece alt ve üst yapı çalışmaları yapmak olmadığını aynı zamanda kültürel değerlere de sahip çıkarak vatandaşların sosyal alanda da kendilerini geliştirmelerine imkân sağlamak olduğunu belirtti. Tokat Belediyesinin tarihe, sanata
ve kültüre her zaman sahip çıktığını kaydeden Başkan Eroğlu, “El sanatlarımızı yaşayarak gelecek nesillere aktarılması çok önemli. Bunun için Canikli Konağı El Sanatları Merkezimizi hayata geçirdik. El emeği göz nuru Tokat’ın değerlerini gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Ücretsiz kurslarımızda bu değerlerimiz yaşatılıyor, geleceğe aktarılıyor. Ayrıca hanım kardeşlerimiz el emeği göz nuru eserlerini de satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Emek veren, katkı sağlayan ve bizlere güvenerek kurslarımıza katılan herkese çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
475 Kez Görüntülendi.