logo

TOKAT’TA YETKİNİN ADI SAĞLIKSEN…

TOKAT’TA YETKİNİN ADI SAĞLIKSEN…

2021 yılında Tokat genelinde yapılan sayımlar sonucu Sağlık-Sen Tokat’ta yeniden yetkili sendika olmuştur. Sağlık-Sen Şube Başkanı Suat Mantar yapmış olduğu açıklamasında “Sağlık-Sen Şubesi olarak en yakın rakibimize 3 kat fark atarak yeniden yetkili sendika olmayı başardık” dedi.

Mantar yaptığı açıklamada “Pandemi sürecinde büyük zorlukla mücadele eden, vefakar sağlık çalışanlarının sendikal tercihi Sağlıksen olmuştur.

Zorlu süreçte evinden, Ailesinden, eşinden, çocuğundan ayrı kalan, sorunlarına duyarsız kalınan sağlık çalışanları, her daim çalışanın sesi olan, haklı mücadelelerinde her platformda sıkıntıları dile getiren Sağlıkseni tercih etmişlerdir. Emaneti Bizlere Veren Değerli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Ne Aldatan nede Aldatılan olduk günübirlik değil Kalıcı Sendikacılık yaptık. Sadece Nisan Mayıs Aylarında Sahada olmadık. Tüm Anlarda çalışanlarımızla birlikte, omuz omuza vererek Emanet Bilinciyle mücadelemizi sürdürdük.

Önceki dönemlerde de olduğu gibi; Yeniden aldığımız bu yetkiyi tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının menfaatine kullanacağımızı ifade etmek isterim. Sağlık-Sen olarak gücümüz; bize duyulan bu güveni ve desteği gösteren üyelerimizdir. Bizlere bu desteği esirgemeyerek yanımızda yer alan, gösterdikleri teveccühten ötürü tüm üyelerimize teşekkürlerimizi şahsım, sendikam, yönetim kurulum adına ifade etmekten onur ve gurur duyarım. Sorumluğumuzun farkındayız. Bize olan güveni boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız. Dikleşmeden dik durduk, dik durmaya devam edeceğiz. Genel Yetkimizin ilimize, sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sağlık-Sen özelde; üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayar. STK olarak Dünya mazlumlarının sesi olmayı kendine görev edinmiş, Bu amaçların gerçekleştirilmesinde insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışır.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
151 Kez Görüntülendi.