logo

27 Şubat 2020

TOKAT’TA BİR İLK.. GASTRONOMİ FESTİVALİ DÜZENLENİYOR

TOKAT’TA BİR İLK.. GASTRONOMİ  FESTİVALİ DÜZENLENİYOR

Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’nin en görkemli ve en güzel Gastronomi Festivali’nin Eylül ayı başında Tokat’ta düzenlenmesinin hedeflediğini söyledi.


Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda Tokat’ta yapılması planlanan 1. Gastronomi Festivali ile ilgili yapılacak çalışmalar ele alınarak yol haritası belirlendi. Tokat Valiliği ve Belediye Başkanlığı işbirliğinde Tokat’ın marka değerini ortaya çıkaracak, bilimine, kültürüne, sanatına, doğasına, tarihine katkı sağlayacak, Tokat’ın sahip olduğu potansiyelini ortaya çıkaracak Gastronomi Festivali düzenleneceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, festivalin Eylül ayı başında gerçekleştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.


Festivalin Tokat’taki ve Tokat dışında yaşayan hemşehrilerimizle birlikte yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,festival kapsamında paneller, konferanslar, müzik etkinlikleri ve ulusal tanıtımların yapılacağını söyleyerek, Tokat 1. Gastronomi Festivalinin şimdiden Tokat’a ve Tokatlılara hayırlı olmasını diledi.
Toplantıya festivali yürütecek olan ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
415 Kez Görüntülendi.