logo

25 Aralık 2019

TOKAT’TA 40 KÖYE ELEKTRİK VERİLEMİYOR

TOKAT’TA 40 KÖYE ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Dün başlayan ve saatte yer-yer 60 ile 80 kilometre hızla esen rüzgar ve fırtınanın Tokat üzerindeki olumsuz etkileri devam ediyor. Yüksek kesimlerde şiddeti 100 kilometreye kadar çıkan rüzgar hayatı zorlaştırıyor. Dün gece il genelinde ağaçları kökünden sökecek, çatıları uçuracak noktalara gelen fırtının en önemli olumsuz etkilerinden biri de elektirik kesintileri ile kendini hissettiriyor.

Tokat Valililiğinin yaptığı fırtına uyarısının altına gelen yorumlarda vatandaşlar bazı köylerde elektriğin kesik olduğundan yakınıyor.

Bize yansıyan şikayetler üzerine Elektirik Dağıtım Şirketi ÇEDAŞ‘ın yetkilileri ile yaptığımız görüşmede yaklaşık 35-40 köye elektrik veremedikleri bilgisi aldık. Bazı bölgelerde direklerin kırıldığı veya yıkıldığını belirten yetkili, fırtına etkisi geçene kadar sorunun devam edeceğini aktardı.

Sosyal medyadan yorum ve paylaşımlarla durumun ciddiyetine dikkat çeken vatandaşlar, 48 saattir kesik olan elektriklerden dolayı kış için hazırladıkları ve dolaplarda sakladıkları yiyeceklerin bozulmaya başladığını belirterek ÇEDAŞ’a tepki gösteriyorlar. Elektriklerin kesik olduğu bölgelerde elektriğe bağlı çalışan iş yerleri ve cihazların çalışmamasından dolayı, sosyal hayattan sağlığa sıkıntılar yaşandığı alınan bilgiler arasında.

Kaynak:Tokattan.comPaylaşma ikonundan:

Share
460 Kez Görüntülendi.