logo

10 Nisan 2020

TOKAT’TA 224 HASTA VAR

TOKAT’TA 224 HASTA VAR

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin Türkiye’deki son verileri ve geniş çaplı istatistikleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenlediği basın toplantısı ile aktardı. 

Son verilere göre Tokat’taki vaka sayısı 224 oldu.Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dünyanın her yerinde gündemin ana maddesi olmayı sürdürüyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 1 Nisan günü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptı basın açıklamasında ilk kez illerdeki vaka ve ölüm oranlarına dair net bilgiler vermişti.

 Bakan Koca, düzenlediği son basın toplantısında Türkiye’deki son verileri ve geniş çaplı istatistikleri aktardı. Korona virüs Türkiye’de en çok görülen iller olarak dikkat çeken İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya ve Zonguldak’ın ilçelerine göre virüsün yoğunluk taşıdığı bölgeler harita üzerinde gösterildi.

Harita verilerine bakıldığında yeşil renkli alanlar vaka sayılarını gösterirken, mavi renk test, mor renk ise ikinci test verilerini paylaşıyor. Harita üzerinde yer alan kırmızı noktalar ise ölüm olan bölgeleri gösteriyor. Haritaya göre ise Tokat’ta vaka sayısı 224’e yükseldi.  

Paylaşma ikonundan:

Share
394 Kez Görüntülendi.