logo

21 Kasım 2019

TOKAT’IN GÜÇÜ KADININ GÜCÜ

TOKAT’IN GÜÇÜ KADININ GÜCÜ

Vali Dr. Ozan Balcı, Girişimci Kadınlarla Bir Araya Geldi

Vali Dr. Ozan Balcı, kadın girişimciliğini önemsediğini belirterek, üreten kadınlara gereken desteğin verileceğini söyledi.

Valilik toplantı salonunda girişimci kadınlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, girişimci kadınlarla tek tek tanışarak, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

El emeği göz nuru ve organik ürünler üreten girişimci kadınlarla bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın Gücü Kadının Gücü” projesi kapsamında kurulacak kooperatif ile kadınların ürettiği ürünlerin pazarlanması konusunda destek verileceğini söyledi.

Kadınların ürettiği reçel, pekmez, marmelat, kuşburnu, pestil, tarhana ve el sanatları ürünlerini çok önemsediğini ve ürünlere değer kazandırmak için gereken çalışmaların yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, girişimci kadınlarımızın işlerini kolaylaştırıp, onların önündeki engelleri kaldırmalıyız. Kadınlarımızı istihdama kazandırıp, üretimlerini destekleyeceğiz. Kadının aklından, yeteneklerinden, yetilerinden, yürekliliğinden, yaratıcılığından yararlanmamız lazım.” diye konuştu.

İdarecilere düşen görevin, kadınların gücünden, enerjisinden yararlanabilmek için önlerindeki engelleri kaldırmak ve işlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, girişimci kadınları tebrik ederek, kendilerine gereken desteğin verileceğini söyledi.

Paylaşma ikonundan:

Share
602 Kez Görüntülendi.