logo

26 Eylül 2019

TOKAT’I DA KAPSAYAN O OTOYOL İÇİN ONAY ÇIKTI

TOKAT’I DA KAPSAYAN O OTOYOL İÇİN ONAY ÇIKTI

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ve Tokat’ı da kapsayan Merzifon – Gürbulak Otoyolu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından onay çıktı. Yapılacak olan projeyle Tokat Merkez, Turhal, Almus ve Reşadiye ilçelerinden Otoyol geçecek. Otoyol’un ilçelerinden ve köylerinden geçeceği haberini alan Tokatlılar büyük sevinç yaşarken, projenin biran önce hayata geçmesini bekliyor.

Merzifon – Gürbulak Otoyolu (Merzifon Koyulhisar arası) yapılacak olan Otoyolun ÇED raporu onaylandı. Yapılacak olan Otoyol projesi Tokat Merkez, Turhal, Almus ve Reşadiye İlçelerini de kapsayacak. Otoyol’un ilçelerinden ve köylerinden geçeceği haberini alan Tokatlılar büyük sevinç yaşarken projenin biran önce hayata geçmesini bekliyor.

Konuyla ilgili olarak Tokat Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Amasya, Sivas, Tokat illeri Merkez, Almus, Reşadiye, Turhal, Merkez, Merzifon, Suluova, Doğanşar, Koyulhisar ilçeleri Suşehri mevkiinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan  ‘Merzifon – Gürbulak Otoyolu (Merzifon Koyulhisar arası)Projesi’ ile ilgili olarak Bakanlığımıza (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) sunulan ÇED raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED yönetmeliğinin 14. Maddesi gereğince Bakanlığımızca ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararı verilmiştir. İlgililere ve Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Tokat’ta Projeden etkilenmesi muhtemel olan yerleşim yerleri ise şu şekilde;

Tokat’ta; Tokat Belediyesi, Güryıldız Belediyesi, Emirseyit Belediyesi, Kömeç Köyü, Kemalpaşa Köyü, Yaladalı Köyü Aydınca Köyü, Kocacık Köyü, Dedeli Köyü, Döllük Köyü, Gaziosmanpaşa Köyü, Pınarlı Köyü.

Turhal’da; Turhal Belediyesi, Sütlüce Köyü, Gümüştop Köyü, Çaylı köyü, Şenyurt Belediyesi, Akbuğday Köyü, Kat Köyü.

 Almus’ta; Ormandibi Köyü, Çevreli Belediyesi, Kınık Belediyesi, Kapıcı Köyü, Baba Köyü, Gölgeli Belediyesi, Gümelönü Köyü, Çilehane Köyü.

Reşadiye’de ise, Çat Köyü, İsmailiye Köyü, Tozanlıfındıcak Köyü, Özlüce Köyü ve Dalpınar Köyü.

Paylaşma ikonundan:

Share
402 Kez Görüntülendi.