logo

TOKAT’A ÇOCUK ve SANAT OKULU

TOKAT’A ÇOCUK ve SANAT OKULU

Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuk Kültür Sanat Okulu” yapılması planlanan binada incelemelerde bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde bulunan Çocuk Kütüphanesi ile çocukların kültürel ve sanatsal aktivitelerinin desteklenip geliştirileceği merkez olarak düzenlenip en kısa sürede hizmet vermesi planlanan Özel İdaresine ait ek binada incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.

Daha sonra Vali Dr. Ozan Balcı, başkanlığında yapılan toplantıda Tokat’ta açılması planlanan Kültür Sanat Okulu ile ilgili yapılacak çalışmalar ele alınarak yol haritası çıkarıldı.

İçerisinde bireysel ve grup olarak kullanılabilecek ders çalışma odaları, müzik odaları, resim atölyeleri ile Z-Kütüphanesi bulunacak olan “Çocuk Kültür Sanat Okulu” ile çocukların kitap okuma kültürü ile kültürel ve sanatsal gelişmelerine katkı sağlanacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı “Çocuklarımızı seviyoruz. Eğitime, kültüre ve sanata dost bir Vali olarak ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza inanıyor, güveniyoruz. Tokatlı çocuklarımızın zengin içerikli nitelikli kitaplarla okuma alışkanlığı kazanması, kültürel ve sanatsal etkinlikler ile güzel vakit geçirmeleri için hayata geçirilen bu proje ile çocuklarımızın gelişmesine destek olacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, verilen her bir emeğin kıymetli olduğunu belirterek, yetkililere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Vali Dr. Ozan Balcı’ya gezi ve incelemelerde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve yetkiler eşlik etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
650 Kez Görüntülendi.