logo

Tokat İlk Gastronomi Festivaline Hazırlanıyor

Tokat  İlk Gastronomi Festivaline Hazırlanıyor

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda Tokat Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Ticaret Sanayi Odası ve STK ile ortaklaşa Tokat’ta yapılması planlanan 1. Gastronomi Festivali ile ilgili yapılacak çalışmalar ele alınarak yol haritası belirlendi.

Eylül’ün 17’si, 18’i, 19’u gibi gerçekleştirilmesinin planlandığı Gastronomi Festivali ile ilgili Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Anadolu Halk Mutfakları Derneği Başkanı Adnan Şahin Tokat’ta gerçekleştirilecek Gastronomi Festivali (Tokat Geleneksel Mutfak Sanatları ve Pişirme Teknikleri Festivali) ile ilgili sunum yaptı. Şahin’in yapmış olduğu sunumunda, Tokat’ın geleneksel mutfağı, geleneksel gıda endüstrisi, tanıtım etkinlikleri, söyleşiler, sergi alanları, çocuklarla etkinlikler, Tokat geleneksel mutfağı, vip etkinlikleri, etkinlik dergisi, prestij kitap, web sitesi, medya faaliyetleri, gurmeler, yazarlar, internet fenomenleri, sponsorluk çalışmaları, konferanslar, paneller, vb. festivalde yer alabilecek konular ele alınarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Dernek Başkanı Adnan Şahin Tokat’ın, Türkiye’nin en iyi gastronomi müzesine sahip illerden birisi olduğunu belirterek, düzenlenecek olan festivalle Tokat’ın barındırdığı gastronomik, tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıkacağını söyledi.

Düzenlenecek Festival ile ilgili olarak reel sektörün katılımı ile Tokat Kültür Turizm Platformunun kurulacağını dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat doğa harikası, yaşayan bir tarih müzesi. Tokat’ımızın tarihi ve gastronomik değerlerinin tanıtılacağı geniş katılımlı festivalde tanıtımını en iyi şekilde yapacağız. Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız, İl Özel İdaremiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Kent Konseyimiz, STK’larımızın işbirliği ile Tokat’ın marka değerini ortaya çıkaracak, Tokat’ın bilimine, kültürüne, sanatına, doğasına, tarihine katkı sağlayacağız.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Anadolu Halk Mutfakları Derneği Başkanı Adnan Şahin, Hoştur Koordinatörü Emin Yıldız ile Festival Koordinatörü Hasan Erdem ile festivali yürütecek kurumların temsilcileri katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
501 Kez Görüntülendi.