logo

TOKAT GÜREŞİN MERKEZİDİR

TOKAT GÜREŞİN MERKEZİDİR

10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvası Başladı.

Tokat Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Spor Tokat projesi kapsamında düzenlenen 10. Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvası Başladı.

Hüseyin Akbaş Spor Salon’unda Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Makedonya ve Ukrayna’dan güreşçilerin katılımıyla düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Merhum Hüseyin Akbaş’ın kızı Semra Akbaş açılış konuşmalarını yaptı.

‘Tokat Güreşin Merkezidir’

Programda Tokat Milletvekilleri Yücel Bulut ve Mustafa Arslan’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Şampiyonların Şampiyonu Hüseyin Akbaş adına düzenlediğimiz uluslar arası güreş etkinliğinde sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Tokat’ta spor adına çok güzel şeyler oluyor. Spor Tokat’ı başlattık. 7’den 70’e sporun altyapısını oluşturuyoruz. İnşallah Türkiye’ye örnek olacak. Bizim desteğimiz tamdır. Amacımız spor altyapısına ve kültürüne katkı sağlamak. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu işi yürüten bütün sporseverlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Tokat’ta yüzme havuzları, spor salonları yapılıyor. Yapımları tamamlandığı zaman Tokat sporda belirli bir seviyeye gelecek. Tokat güreşin merkezidir. Şu an da 450’ye yakın güreşçimiz var. Amacımız Hüseyin Akbaş gibi şampiyonlar çıkarmak. Güreş deyince zaten akla Tokat geliyor. Tokat güreşte bir numara olmalı. Arkadaşlarımız bu hedefleri gerçekleştirecek. Desteğim tamdır.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Güreşçi Hüseyin Akbaş’ın Türk sporuna sağladığı katkılar ve Türk Bayrağını dünyada göndere çektirmesi nedeniyle şükranlarını ifade etti.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yücel Bulut, merhum Hüseyin Akbaş’ın kızı Semra Akbaş, il protokolü ve güreş severler katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
638 Kez Görüntülendi.