logo

TOKAT ENGELLİ DOSTU ŞEHİRDİR

TOKAT ENGELLİ DOSTU ŞEHİRDİR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Tokat Belediyesi ve Tokat Sakatlar Derneği işbirliği ile engelliler ve aileleri il protokolüyle birlikte Tokat Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinde kahvaltıda buluştu.

Programda konuşma yapan Başkan Eroğlu, Tokat’ın engelli dostu bir şehir olduğunu belirtti.

Başkan Eroğlu konuşmasında şunları söyledi: “Allah bu alemi insanlar için yaratmış ve insanları da birbirine emanet etmiş. Her birimiz önemlidir. Önce İnsan diyerek herhangi bir ayrıma tabi olmaksızın, yaşlısıyla, genciyle, engellisi ve engelsizi ile biz hep birlikteyiz. Birlikte beraberce yaşıyoruz, birbirimizi daha iyi anlayarak yaşamaya, mutlu olmaya devam edeceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum. Allah bizleri daha nice böyle güzel günlerde buluşmayı nasip etsin.

Hepimiz aslında birer engelli adayıyız. Belki doğuştan engelli olabiliriz veya bir kaza, hastalık nedeniyle engelli duruma gelebiliriz. Hayata bu boyutuyla bakarak, her bireyi birer engelli adayı görerek çalışmalarımızı yaşamımızı bu doğrultuda yapmalıyız. Tokat engelli dostu bir şehirdir. Bu noktada önemli farkındalık çalışmalarına imza attık. Bir Gün Değil, Her Gün Farkındalık kampanyası ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Sosyal Projeler kapsamında ikincilik ödülü almıştık. Bizler her günümüzü onlarla paylaşmak, her güne farkındalık oluşturmak için böylesine bir projeyi gerçekleştirdik.

Engelli Yaşam Merkezi Müjdesi

Engelli Yaşam Merkezi konusunda harekete geçilmesi kanaatindeyim. Valiliğimiz, belediyemiz, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle birlikte hızlı bir şekilde bu çalışmaya başlamamız gerekiyor. Kurumlarımız, okullarımız var ancak her gün ayakta tutabilmek, hayata tutunmalarını sağlamak ve annelerini, babalarını rahatlatabilmek en önemli görevlerimizdir. Cennetin Çiçekleri çocuklarımızı bugünlere getiren ve bir saniye gözünü onlardan ayırmayan annelerimizin neler hissettiğini iyi biliyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Bizler de annelerimizin her daim yanlarında olmaya gayret ettik. Sizlere her daim gönlümüz de, kapımız da açık. Bu programda emeği geçenlere, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tokat Sakatlar Derneği Kadın Komisyonu Başkanı Türkan Albalcı programda yaptığı konuşmada engelli bireylerin beklentilerini ve toplumda yaşadıkları sorunlarla ilgili genel bilgilendirme yaparak, ev sahipliğinden dolayı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na dernek adına teşekkürlerini iletti.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ise yaptığı konuşmada; “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz. Onların ailelerinin kaygılarını yüreğimizde hissediyor ve buna göre planlamamızı yapıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Eroğlu, özel bireyler ve aileleriyle tek tek ilgilenerek, istek ve taleplerini dinledi.

Belediye Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra; Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, TSO Başkanı Ali Çelik, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Tokat Sakatlar Derneği Başkanı Ali Aras, Türkiye Beyaz Ay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
640 Kez Görüntülendi.