logo

TOKAT 1. AMATÖR KÜMEDE FİNAL’İN ADI BELLİ OLDU. TOKAT 1969 SK. – ERBAA GENÇLİK SK.


Çetin Kamil Genç
ckgenc@kanal60.com

   Tokat 1.Amatör kümede geçen hafta oynanan yarı final maçlarında, ilk oynanan maçta Erbaa Gençlik SK. Erbaa Güreş İhtisas SK. ünü 10-1 yenerken, günün ikinci maçında, Tokat temsilcisi Tokat 1969 SK. rakibi Reşadiye Termalspor’u  6-2 yenerek finale çıktılar.

  Her iki maçta da üstün bir oyun sergileyen Tokat ve Erbaa finale adını yazdıran takımlar oldular. Ve final büyük ihtimalle Pazar günü  GOP Stadyumun da oynanacak.  Her iki takımda şampiyon olmak için birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak. Sonu şimdiden kestirmek mümkün olmamakla beraber, her iki takımda sahada ellerinden geleni yapacaklar.

 Erbaa Gençlik takımı genç ve oturmuş kadroya sahip olurken, Tokat 1969 SK. bu sene yeni kurulmasına rağmen ligde adeta fırtına gibi esti. Play-Off maçları öncesi kadrosunu yeni transferlerle güçlendiren bordo beyazlı ekip, daha önce Tokatspor’da forma giymiş olan oyuncuları da transfer ederek kadrosunu güçlendirmiş ve Bal liginde oynayacak bir kadro kurmuşlardır.

Hafta sonu oynanacak olan bu maçta sonucu şimdiden kestirmek zor. Her iki takım da denk kuvvette, maç tek maç olacağından, beraberlik durumunda 15 şer dakika uzatılacak. Sonuç değişmezse, seri penaltı atışlarına geçilecek ve burada üstünlük sağlayan takım Şampiyon olacak ve Bal ligine çıkma maçı oynamaya hak kazanacaktır.

Tokat 1969 SK. kurucusu ve Başkanı Salih Reis Kutlu hedeflerinin ilk etapta Bal ligine çıkmak ve daha sonra üst liglerde oynamak. Hedefe oynayan bir takım kurduklarını ifade eden Başkan, bu maçı kazanmak için oynayacaklarını ve sahada kazanmak için ellerinden ne geliyorsa, takım olarak mücadele edeceklerini ifade ettiler.

 Bu önemli maçın GOP Stadyumunda oynanması, tarafların seyirci ve taraftar gruplarının da bu maçta takımlarının ellerinden geleni yapacağı destekleyeceğini düşündüğümüzde , hafta sonu oynanacak olan bu maçı çok zevkli ve mücadele içinde geçeceğini tahmin ediyorum.

 Tokat temsilcimiz Tokat 1969 S.K. nü bu maçta tam destek vermemiz gerekiyor. Şimdiden hafta sonu oynanacak olan bu maça, seyirci ve taraftar desteğini kulübümüze vermeliyiz. Bunun içinde Pazar günü oynanacak bu önemli maça, GOP.Stadyumuna Tokat spor severlerin gelmesini bekliyoruz. O gün stadı ne kadar fazla doldurursak, o kadar takımıza vermiş olduğumuz destek artacaktır.

  Bu maçın telafisi yok. Galip gelen takım. Bal ligine çıkma maçı oynayacaktır. Buda takımlar için çok önem taşıyor. Bu maçta akıllı olan, sakin olan ve rakibinin yaptığı hataları iyi bir şekilde değerlendiren takım gülen taraf olacaktır. Tabii burada bizlerde gülen tarafın Tokat 1969 S.K. takımımızın gülen taraf olması temenni ediyoruz.

  O zaman yapılacak olan, bizlerin bu hafta sonu oynanacak olan bu önemli Final maçına, takımımızı desteklemek için G.O.P Stadyumuna giderek Tokat 1969 SK.e destek vermeleri olacaktır.

  Bu final maçında Tokat 1969 S.K.ne başarılar dilerim. İnşallah gülen taraf Bordo Beyazlı ekip olur.

                                                                                                            Çetin Kamil GENÇ

                                                                                                                 Spor Ateşi

Paylaşma ikonundan:
0

Share
103 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KORONA VÜRÜS SPOR ‘U VURDU…..

  23 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Sonunda  korona  vürüs  Tokat’tada başta futbol olmak üzere tüm spor dallarını da vurdu. Zaten hem futbolda olsun hem de voleybol da olsun durumlar belli, başta futbol olmak üzere 50 yıllık çınar yok olup gitti, hem de göz göre göre, yazık hem de çok yazık oldu. Zaten parmakla sayılacak kadar az olan seyirciye oynayan kulüp, bu sıkıntıya aylar önce yaşamaya başladı ve birde korona vürüs yasağı gelip maçlar ertelenince değişen bir şey olmadı. Zaten Bölgesel amatöre düşmüş bir takım , o cefakar seyircisini çoktan kaybetmişti. Onun...
 • TOKAT’TA FUTBOL NEDEN BU HALE GELDİ.

  16 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Bugün sizlerle Tokat’ta futbolun, neden bu hale geldiğini paylaşmak istedim. Sorun ne, neden çoğu kimse futbola sıcak bakmıyor, neden kimse sorumluluk almak  istemiyor, aslında bunu Tokat’ta spor adamlarının, iş adamlarının, üst düzey bürokratların, ve futbola gönül vermiş insanların bir araya gelerek, bu durum masaya yatırılmalı ve bir Panel düzenlenmeli ve  ortak bir çözüm üretilmelidir.  Bu bahsettiğim durumlar zor bir şey değil. Burada bu işe Tokat’ın önde gelen insanların başta bu işe öncelik yapmaları gerekmektedir. Çün...
 • ( A.Ş.) SONUNDA BÖLGESEL AMATÖR BAL LİGİNE DÜŞTÜ….

  09 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

     3.Lig kırmızı ligde mücadele eden Tokatspor A.Ş.  27 hafta sonunda matematiksel olarak bir alt lig  Bölgesel  Amatör lige düşmesi kesinleşti.    51 yıllık koca çınar tarihinde ilk defa böyle bir duruma düştü. Tarihin sayfalarına bu durum kara bir leke olarak geçti. Sözün bittiği yerdeyiz. Yazık hem de çok yazık oldu. 2 sene önce takımı 2. Ligde teslim alan ve büyük vaadler ile takımı alan ve sözde takımı üst liglerde uçurmayı vaadet eden Ufuk AKÇAKAYA verilen sözlerin hiç birini yerine getirmemiş, takım...
 • TOKAT 1. AMATÖR KÜMEDE FİNAL’İN ADI BELLİ OLDU. TOKAT 1969 SK. – ERBAA GENÇLİK SK.

  02 Mart 2020 Köşe Yazıları, Manşet, Spor

     Tokat 1.Amatör kümede geçen hafta oynanan yarı final maçlarında, ilk oynanan maçta Erbaa Gençlik SK. Erbaa Güreş İhtisas SK. ünü 10-1 yenerken, günün ikinci maçında, Tokat temsilcisi Tokat 1969 SK. rakibi Reşadiye Termalspor’u  6-2 yenerek finale çıktılar.   Her iki maçta da üstün bir oyun sergileyen Tokat ve Erbaa finale adını yazdıran takımlar oldular. Ve final büyük ihtimalle Pazar günü  GOP Stadyumun da oynanacak.  Her iki takımda şampiyon olmak için birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak. Sonu şimdid...