logo

TOGÜ’NÜN YABANCI ÖĞRENCİLERİNDEN KÜLTÜREL ETKİNLİK

TOGÜ’NÜN YABANCI ÖĞRENCİLERİNDEN KÜLTÜREL ETKİNLİK

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından 36 Ülkeden gelen öğrencilerin kendi ülkelerine ait yemek ve kültürlerini tanıtmak amacıyla Cumhuriyet meydanında etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İdare Mahkemesi Başkanı Erkan Ceylan, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Rektör Yardımcıları, dekanlar, akademisyenler, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinde öğrenim gören Ziraat Fakültesi öğrencisi Somali’li Muhammed Dirise Uluslararası Öğrenciler adına yapmış olduğu konuşmada Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenci olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, kendilerine üniversite çalışanlarının her konuda yardımcı olduklarını Tokat halkının da kendilerine samimi ve candan davrandıklarını belirterek Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Doç. Dr. Fatih Yılmaz teşekkürlerini sundu.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin rektörlük görevine atandıktan sonra Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünü kurarak 36 ülkeden 1024 öğrenciyi üniversitemize kavuşturduk, bu sayının dört sene içerisinde 5000 öğrenciye çıkarmak istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor öğrencilerimize başarılar diliyorum. Dedi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konuşmasında Uluslararası Öğrencileri şehrimizde ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belirterek öğrencilerin Üniversitemize gelmelerinde öncülük eden Bünyamin Şahin’e  ve idarecilere teşekkür etti.

Ak Parti Tokat Milletvekilimiz Av. Mustafa Arslan ise bu tür etkinliklerin şehrimizi, üniversitemizi ve ülkemizin tanıtılmasında büyük katkılarının olduğunu belirterek, her öğrencinin kendi ülkelerinde şehrimizi en iyi şekilde anlatacaklarına emin diyerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ise Uluslararası Öğrencilerin şehrimizde, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde öğrenim görmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek her bir öğrencinin ülkemizi kendi ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklar, onları şehrimizde ağırlamaktan çok memnunuz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dedi.

Çat ‘dan gelen öğrenciler ülkelerine ait dans gösterilerinin ardından, protokol tarafından etkinlik stantlarının açılışı yapılarak Uluslararası öğrenciler kendi ülkelerine ait hazırlamış oldukları yemeklerin sunumlarını protokole ve vatandaşlara tattırdılar.

Paylaşma ikonundan:

Share
568 Kez Görüntülendi.