logo

05 Kasım 2019

TOGÜ’DE TEMEL AFET BİLİNCİ ve FARKINDALIK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

TOGÜ’DE TEMEL AFET BİLİNCİ ve FARKINDALIK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi akademik ve idari personeline “Temel Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi” verildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime AFAD Şube Müdürü Abdullah Sarıçiçek, Arama Kurtarma teknisyenleri Murat Bal ve Hakkı Tuztaşı katıldı.

Abdullah Sarıçiçek yapmış olduğu sunumda, deprem, heyelan, sel gibi afet durumlarında yapılması gerekenler hakkında Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi personeline bilgiler aktardı. Türkiye ve Afet konusunda da Üniversite personelini bilgilendiren Sarıçiçek acil durum çantasının hazırlanması, çök-kapan-tutun hareketi, deprem anında yapılması gerekenler hakkında açıklayıcı bilgiler aktardı. Sarıçiçek, acil durumlarda yapılması gerekenleri ve bu konularda eğitimli ve bilinçli olmanın oldukça önemli olduğunu vurgulayarak konuşmasını bitirdi.

Arama Kurtarma teknisyenleri Murat Bal ve Hakkı Tuztaşı ise yangın tüpleri hakkında bilgiler aktararak olası bir yangın durumunda yangın tüplerinin kullanımını uygulamalı olarak gösterdi ve Üniversite personeline uygulama yaptırdı.

Paylaşma ikonundan:

Share
490 Kez Görüntülendi.