logo

TOGÜ’DE ‘’DUYARLI AİLE BİLİNÇLİ GENÇLİK’’SÖYLEŞİSİ

TOGÜ’DE ‘’DUYARLI AİLE BİLİNÇLİ GENÇLİK’’SÖYLEŞİSİ

Tokat Gazi Osman Paa Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda kişisel gelişim uzmanı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ın katılımıyla “Duyarlı Aile Bilinçli Gençlik” söyleşisi düzenlendi.

Konferansa Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özbay, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Yılmaz, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın söyleşisi ile devam etti. Aslanhan söyleşisinde, neden mutlu olamadığımızdan, ailenin öneminden, toplumsal bozulma ve yozlaşmalardan, internetin zararlı etkilerinden, çağımızın önde gelen sorunlarından bahsetti. Yapılan araştırmalar sonucunda gençliğin önceki kuşaklara göre değiştiğini söyleyen Aslanhan, günümüzde internet, sosyal medya, kahve, hazır gıda, dışarıda yemek yeme ve bilgisayar oyunlarına bağımlılık gibi bağımlılıkların ortaya çıktığını; gençlerin aidiyetlikten ve milliyetçilikten uzaklaştığını, aile ve arkadaşlık bağlarının çok zayıf olduğunu ifade etti. Ailelerin önemine de değinen Aslanhan ebeveyn olarak çocuklara gereken özen ve sevginin gösterilmesi gerektiğini söyledi. Aslanhan, Tokat’ta bulunmaktan oldukça memnun olduğunu belirtti ve programın düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkürlerini ileterek söyleşisini sonlandırdı.

Konferans sonrası Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a söyleşisinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Paylaşma ikonundan:

Share
599 Kez Görüntülendi.