logo

TOGÜ REKTÖRÜ ŞAHİN’DEN BEYNİN SINIRLARI KONFERANSI

TOGÜ REKTÖRÜ ŞAHİN’DEN BEYNİN SINIRLARI KONFERANSI

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof Dr Bünyamin Şahin Ordu Üniversitesinde Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü tarafından düzenlenen Beynin Sırları ve Etkili Düşünme Yöntemleri konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü tarafından düzenlenen konferansta Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, beyin hücrelerinin uyarıldığı müddetçe gelişeceğinin altını çizdi. Farklı düşünmenin beyin hücrelerine olumlu etkisi olduğunu belirten Rektörümüz Şahin, “Hücreler uyarıldığı müddetçe gelişir, sinir hücrelerini kullanmayı bıraktığımızda hücreler kendisini beklemeye alır, hala kullanamıyorsa kendisini imha eder ve ölür. Bir insan farklı düşündükçe, farklı eylem yaptıkça sinir hücreleri arasındaki bağ artar. Beynimizi iyi kullanıyorsak beyin hücrelerimiz gelişime devam eder aksi takdirde hücrelerin ölümü gerçekleşir ve ilerleyen zamanlarda beyin çökmeye başlar. Bunun için hayat tarzımızı değiştirmemiz gerekir. Örneğin yeni bir dil ya da başka bir yönde yazılan alfabe öğrenmek beynin gelişimi açısından son derece önemlidir. Beynimizi köreltmek veya keskinleştirmek bizim elimizde” dedi.

Konferans sonrası Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz tarafından Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin’e plaket, hediye ve çiçek takdiminde bulunuldu.

Paylaşma ikonundan:

Share
500 Kez Görüntülendi.