logo

01 Kasım 2019

TOGÜ KİEV ÖĞRENCİ FUARINDA

TOGÜ KİEV ÖĞRENCİ FUARINDA

Rusya merkezli Begin Group tarafından organize edilen “Begin Eurasia Tour: Kiev” üniversite tanıtım fuarında yer alan Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ukraynalı öğrencilerden yoğun ilgi gördü. 17 ülkeden 42 yükseköğretim kurumunun katıldığı fuara Ülkemizden iki yükseköğretim kurumu katıldı. Özel bir üniversite ile birlikte fuarda yer alan Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi veli, öğrenci ve eğitimcilerden yüksek ilgi gördü. Etkinlik, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesinin tanıtımının yanı sıra yeni uluslararası işbirliklerinin kurulması açısından da önemli bir adım oldu.

Uluslararasılaşma çabalarına katkı ve yabancı öğrenci çeşitliliğini arttırmak amacıyla katılım sağlanan etkinliğin bir sonraki durakları Moskova ve Nur Sultan (Astana) şehirleri olacak.

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesini temsilen Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Fehim Kuruloğlu’nun yer aldığı heyetin Ukrayna’daki ikinci durağı Odessa şehri oldu. Bölgenin en eski teknik üniversitelerinden biri olan Odesa National Politechnik University’i (1918) ziyaret eden heyet iki kurum arasında iş birlikleri için görüş birliğine varıldı. Erasmus+ ve Mevlana anlaşmaları ile öğrenci ve personel hareketliliklerinin önümüzdeki yıldan itibaren başlaması ve ilerleyen dönemlerde daha yoğun bir şekilde iş birliklerinin yapılması konusunda mutabakat sağlandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
533 Kez Görüntülendi.