logo

“TERÖRİZME MERHAMET GÖSTERMEMEYE KARARLIYIZ”

“TERÖRİZME MERHAMET GÖSTERMEMEYE KARARLIYIZ”

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alarak Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı hakkında kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki kanunun ikinci bölümü üzerine konuşma yaptı. Vekil Bulut, 11 Nisan 2020 tarihinde TBMM’de  yaptığı konuşmasında terör örgütü mensuplarının infaz paketinden yararlanmasına geçit vermeyeceklerini vurguladı. Ülkemizin ve dünyanın salgın sebebi ile zor bir süreçten geçtiğini belirterek konuşmasına başlayan Bulut, “Öncelikle Anadolu’daki bütün esnafımıza, köylümüze, garibanımıza sahipsiz hissedenlere Cenabı Allah’tan dayanma gücü diliyorum. Bu süreçte büyük bir özveri ve fedakârlık örneği göstererek gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanları başta olmak üzere kamu çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreç boyunca hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavisi devam eden bütün hastalarımıza da acil şifalar diliyorum.” dedi.

“GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Terör örgütü mensuplarının infaz paketinden yararlanmasına geçit vermeyeceklerini belirten Bulut, “Yaklaşık iki yıl kadar önce genel başkanımızın çağrısı ve zaman zamanda dile getirmiş olduğu öngörüleri ile bugün kamuoyunda infaz paketi olarak bilinen bu düzenleme iki yıldır kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Genel başkanımızın açık çağrısı sonrasında ve talimatına uygun olarak İstanbul Milletvekilimiz ve genel başkan yardımcımız Feti Yıldız beyin vermiş olduğu teklif ve iki yıldır bu konuda göstermiş olduğu dirayetli tutum nedeniyle tüm yönleriyle infaz paketi iki yıldır kamuoyunun önünde tartışılıyor. Bu kanunun gerekçelerinden bir tanesi cezaevlerindeki doluluk oranı, 15 Temmuzdan sonra ortaya çıkan tablonun hepimize göstermiş olduğu gerçeklerdir. Bizler birkaç gündür maske takıyoruz, Allah nasip ederse bir süre daha bu maskeleri takıp çıkartacağız, ama bu ülkede yüzünde elli yıldır kardeşlik, demokrasi eşitlik maskesi olan bazı sözde maskeli demokratların bugün bu parlamento çatısı altında bizleri akıllarınca kirli propagandalarıyla secdeye vardırmaya çalıştıklarını da hayretle izliyoruz. Bu parlamento küllerinden milleti yeniden doğurmuş, kurtuluş mücadelesi vermiş, genç Cumhuriyeti inşa etmiş gazi bir meclistir. Bizde onların evlatları olarak milletin vicdanı ve kıblesi neyi gösteriyorsa o istikamete ok gibi bakarak burada dimdik duracağız. Terör örgütü mensupları, terörizmin yardakçılarının bu paketten yararlanmasına Cumhur İttifakı olarak örmüş olduğumuz fikir duvarları ile geçit vermeyeceğiz. Biz bu insanlarla hayata aynı yerden bakmıyoruz. Hayatı aynı yerden okumuyoruz, aynı şeyleri düşünmüyor ve bununla iftihar ediyoruz. 1985 yılında kurulmuş, kurulduğu günden bu güne kadar dört yüzden fazla soruşturma geçirmiş, ölen her teröristin arkasından ağıt yakıp bunu biz sanatın icrası gibi sunmuş, utanmamış sıkılmamış Suriye’ye gidip Esad posterlerinin altında Türkiye’ye hakaret ederek konser vermiş sözde bir müzik topluluğunun örgüt talimatı ile ölüm orucuna başlamış ve örgüt talimatı ile telef olmuş sözde bir solistine gözyaşı dökenlerle bizler aynı yerde durmuyor ve bununla da iftihar ediyoruz. Aynı yerde durmadığımız gibi onların döktükleri kanla arkalarında bıraktıkları yetimin garibanın kimsesizin askerin ve polisin masumiyetini kendi iman ölçümüzün bir parçası kabul ediyor ve onların bu masumiyetini de davamız olarak telakki ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TERÖRİZME MERHAMET GÖSTERMEMEYE KARARLIYIZ”

“İhanete merhamet vatana en büyük ihanettir” diyen Bulut, “Sürekli aynı propaganda ile karşı karşıyayız. Bizim terörist dediklerimiz teröristin ta kendisidir. Bu ülkede PKK, DHKP-C, FETÖ,PYD bir terör örgütüdür. Ülkücüler teröristin gözüne baktıkları anda terörist olduğunu çok iyi anlarlar. Üç tane harfi bir araya getirip örgüt kuran emperyalist beslemelerin ve terör odaklarının kimler olduğunu bizler zaten Allah’a şükürler olsun ki iyi biliyoruz. O yüzden terörizme merhamet göstermemeye kararlıyız. Çünkü merhamet devletin zalimlere sunacağı bir nimet değildir. İhanete merhamet vatana en büyük ihanettir, buna inanıyor ve 1969’dan beri bu çizgide ihanete merhametin vatana ihanet olduğu inancıyla dimdik ve abide gibi Türk siyasetinde duruyoruz. Bugüne kadar durduğumuz noktada bundan sonrada durmaya kesin olarak kararlıyız. Bugüne kadar kullandıkları sihirli cümlelerin yanına  yeni sihirli kelimeler buldular,eşit infaz. Kundaktaki bebeğe acımasızca kurşun sıkacaksın, suçlu vatandaşla kendini kıyaslayıp eşit infaz isteyeceksin, karakol basıp 20 yaşındaki delikanlıları şehit edeceksin, dolandırıcılıktan içeri girmiş suçlu vatandaşla eşit infaz isteyeceksin öyle mi? Nöbet tutan gariban polisi katledeceksin, rüşvetten içeri girmiş suçlu vatandaşla eşit infaz dileneceksin bu merhamet gelip bu meclisin kudretli duvarlarında parçalanmaya mahkûmdur. Burada vicdan sahibi hiçbir Allah’ın kulu ve milletvekili bu duruşa asla geçit vermeyecektir. Bugün eşit infaz isteyenler önce akıttıkları kanla dönüp arkalarına bakacaklar, arkalarında kaç yetim, şehit, gariban bırakmışlar onu görecekler ve bu muameleyi hak ettiklerini bilecekler. Hiçbir şekilde vicdanımız sızlamıyor inandığımızı yapıyor ve inandığımızı söylüyoruz.” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
310 Kez Görüntülendi.