logo

Sürü Yöneticileri Sertifikalarını Aldı

Sürü Yöneticileri  Sertifikalarını Aldı

Tokat Valiliği himayesinde yürütülen “Tarım Tokat” projesi kapsamında, Reşadiye ilçesi 2019 faaliyetleri arasında Reşadiye Kaymakamlığı koordinesindeki,  İşkur Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı Yetiştiriciliği” kursu tamamlanmış olup, başarılı olan 24 kursiyerimize sertifikaları Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz tarafından takdim edildi.

Ayrıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ortaklaşa olarak açılan 3 adet kurs da toplamda 100 çiftçimize de “Sürü Yönetimi Elemanı   Yetiştiriciliği” sertifikaları verildi. Kurs süresi boyunca kursiyerlerin günlük sigortaları yapılarak, belirli miktarda yevmiye verildi. Belgeyi almaya hak kazanan çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığı destekleri kapsamında yeterli şartlara haiz üreticilere 5.000 ₺ hibe desteği sağlanıyor.

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Kaymakam Hülya Yavuz ile birlikte İlçe Tarım Müdürü Suat Demir, Halk Eğitim Müdürü Ergül Ünal ve Ziraat Odası Başkanı Enver Aygün katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
526 Kez Görüntülendi.