logo

25 Ocak 2019

SÜLEYMAN KAYA”YA CUMHUR REİSİM PLAKETİ

SÜLEYMAN KAYA”YA CUMHUR REİSİM PLAKETİ

Sosyolog – Proje Koordinatörü Cemil Arslan, ‘Cumhur Reisim’ Türküsüne çektikleri klip ve geliştirdikleri projede kendilerine maddi ve manevi desteklerinden dolayı Avukat Süleyman Kaya’ya plaket takdim etti.

            ‘İnsani ve Geleneksel Değerlerimizi Halk Müziği Yoluyla Yansıtabilme Projesi’nin gençlik projeleri destekleme programı (GPDP 2018/1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendiğini belirten Cemil Arslan, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Bakanlıktan destek aldıklarını söyledi.

            Sivas, Samsun, Amasya, Niksar, Erbaa, Zile, Turhal, Tokat GOP Lisesi ve Tokat Atatürk Anadolu Lisesi’nde halk müziği konserleri verildiğini kaydeden Arslan, halk müziğini kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

            Sözleri Sosyolog – Proje Koordinatörü Cemil Arslan’a ait olan ‘Cumhur Reisim’ Türküsü için klip çekildi. Yaklaşık iki yıldır çalışma yaptıklarını belirten Arslan, “İlk önce Cumhurbaşkanına bir türkü yaptık halk müziği tarzında onu Atatürk Lisesi öğrencileri yaptı. Bu yoğun bir talep görmedi, daha sonra dedik ki bunu marş haline dönüştürelim, konservatuar öğrencilerimizden de destek almak suretiyle ortak bir şey oluşturduk. Sözleri bana ait, müziği de arkadaşlarımızla hep beraber yaptık. Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, en kısa zamanda görüşeceğiz. Bu alanda Türkiye’de yapılmış başka bir klip yok, görüntü, ses, müzik hepsi bize ait. Yani bu alanda yapılmış ilk klip diyebiliriz.  Halk müziğimizi kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu projemizde halk müziğimizi toplumsal değerlerimizle beraber yansıtabilmek, toplumsal değerlerimizi müzikle beraber halkımıza verebilmeyi amaçladık. Yaklaşık on tane konser verdik. Tüm Türkiye’de projemizi ve türkülerimizi tanıtmak istiyoruz böylece projemizi daha çok geliştirmek, ileriye götürmek ve gençlerimizle daha fazla buluşmayı arzu ediyoruz. klip çekimleri Tokat’ın değişik mekanlarında yapıldı” şeklinde konuştu.

GAYRETİMİZİ ESİRGEMEDİK

            Avukat Süleyman Kaya yaptığı konuşmada, “Proje koordinatörümüz Cemil Arslan hocama teşekkür ediyorum çok emek verdi iki yıllık süre içerisinde projeye. Biz memleketimiz için her türlü güzel şeyleri desteklemekten ve bu proje gibi ortamlarda bulunmaktan her türlü gayretimizi esirgemedik, memleketimiz için hayırlı olsun” dedi.

Paylaşma ikonundan:

Share
472 Kez Görüntülendi.