logo

ŞİİR TADINDA ETKİNLİK

ŞİİR TADINDA ETKİNLİK

Milli Eğitim Bakanlığının, 24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası nedeniyle ara tatile de denk gelen bu haftayı çeşitli etkinliklerle verimli hâle getiriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu amaçla Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans Salonunda şiir dinletisi gerçekleştirdi.

Öğretmenlerin sosyal, sportif, akademik ve kültürel yönden desteklemeyi amaçlayarak, onlara moral ve motivasyon sağlamaya dönük etkinliklerden “Kitap Tokat Şiir Memleket” adlı şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Kitap Tokat Projesini başarıyla yürüten ekipten öğretmenler de şiir programında memleket temalı şiirlerini okudular.

Şiir dinletisi sonrası bir sürpriz de yaşandı. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taştan, kürsüye gelerek ilkokul yıllarında öğretmeni tarafından ilk hediye kitabının Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Çile’ isimli kitabı olduğu anısını paylaştı ve öğretmenlere bir şiir okudu. Müdür Vekili Taştan, ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan’ı sahneye davet ederek şiir okumasını istedi. Eraslan duygu dolu bir şiir okuyarak öğretmenlerin gününü kutladı.

Şiir dinletisi sonrası programa emeği geçen öğretmen ve idareciler günün anlamına istinaden bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Şiir dinletisi etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, Müdür Yardımcısı Mustafa Eraslan, Şube Müdürü Fikri Demir, şairler ve öğretmenler katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
654 Kez Görüntülendi.