logo

SEVDA’YI YAŞAMAK

SEVDA’YI YAŞAMAK

Sevda Akdağ’ın ilk kitabı çıktı. 2017 yılında şehit olan Yakup Akdağ’ın kız kardeşi Serabral Palsi hastası engelli Sevda Akdağ, yaşadıklarını hissettiklerini bir kitapta topladı. Sevda’nın ilk kitabı doğum günü olan 8 Mart’ta okurları ile buluştu. Aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar günü olan önemli günde “Sevda’yı Yaşamak“ isimli kitap için Bölgesel Z Kütüphanede saat 14.00 da imza günü düzenlendi. Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Sevdanın annesi Gülizar Akdağ, babası Zekeriya Akdağ ve davetli misafirler katıldı.

“EVLATLARIMLA GURUR DUYUYORUM”

Çocukları ile gurur duyduğunu belirten şehit annesi Gülizar Akdağ, “Annelik özel, yılların emeğinin karşılığını aldık. Sevda beş altı yıl önce okuma yazmayı öğrendi, abisinin 2017 yılında şehit olmasından sonra yazmaya başladı. Hiç ara vermeden yazdı, kendi emekleri ile yazdı kitabını.  8 Mart Sevda’nın doğum günü, özellikle bugün imza günü olmasını istedik. Sevda hayatını anlattı, bizim anlamıyor sandığımız şeyleri anladığını kaleme dökerek kitapta birleştirdi.” Dedi.

“İNSAN İSTERSE HER ŞEYİ BAŞARIR”

Şehit babası Zekeriya Akdağ ise “Azmin başarısı, engel vücutta değildir, insan kendisini nasıl görmek isterse öyle yaşıyor. Bu bizim kendi başarımızdan ziyade kızımın başarısı çok mutlu olduğu bir gün. Bizler sadece destek oluyoruz. Hayatta olmaz diye bir şey yoktur, insan isterse her şeyi yapabilecek kapasitededir. Sevda herkesin okuması için hayatını anlatacak bir kitap yazmak istedi. İnsanların istediği zaman her şeyi yapabileceğini kanıtladı, engellilere yönelik farkındalık oluşturdu. Sevda kitabında en çok abisinin şehit olmasından sonraki hayatını anlattı. Bu vatana binlerce Yakup feda olsun. Kitap’ta büyük bir çoğunlukla abisine olan özlem var.” şeklinde konuştu.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
290 Kez Görüntülendi.