logo

SANAYİNİN BÜYÜK ORTAKLIĞI VE BAŞKAN

SANAYİNİN BÜYÜK ORTAKLIĞI VE BAŞKAN

SANAYİNİN BÜYÜK ORTAKLIĞI VE BAŞKAN

Tokat Sanayi Sitesi yeni yoluna kararlılıkla adım adım devam ediyor.

Tokat Sanayisinde en güzel şey birlik ve beraberlik içerisinde esnafın hareket etmesi olarak gözlemledim.

Fehmi Çankaya Başkanlığında ki, Sanayi Sitesi Kooperatifinde esnafın yaşadığı problemleri ortaya çıkartarak, yeni bir sanayi kurulması için gerekli raporlar hazırlanarak bakanlık nezdinde işlemleri başlattılar.

Yöneticilerle birlikte hareket ederek, Tokat’a yeni, modern, esnafın ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeni sanayi sitesi kazandırmak adına çalıştılar.

Fehmi Çankaya yeni sanayi kurulması için yeni bir kooperatif kurulması gerektiğinde, yeni kooperatif başkanı kendisi olmadı.
Yeni Kooperatifin üye kayıtlarından tüm toplantılarına kadar her şeyi organize etti.

Şimdi sanayi esnafı, yeni bir sanayi sitesine kavuşmayı bekliyor.

Tokat Sanayisinde Avrupa Birliği Projesi ve Bakanlık projesi ile yaklaşık 160 milyon (160 trilyon) değerinde Küçük Sanayicinin Büyük Ortaklığı isimli bir proje hayata geçirerek, Tokat Sanayisini bölgede cazibe merkezi haline getiren Ortak Kullanım Merkezi kuruldu.

Esnafın cebinden bir kuruş çıkmadan, Ortak Kullanım Tesisi yapılarak, Tokat ekonomine, 160 milyonluk bir yatırım kazandırıldı.

Sanayi Esnafı satın alınması imkansız gibi duran, maliyeti çok yüksek metal ev mobilya alanında ki makinelere bu proje ile kavuştu.

Tokat Sanayisinin ihtiyacı olan metal ve mobilya makinelerini bu gün maliyetine rahatlıkla kullanabiliyor.

Hatta savunma sanayi alanında iş alan firmalar Tokat Sanayi Sitesinde ki Ortak Kullanım Tesisinde ki metal makinesinde üretimlerini yaptırıyorlar.

Ortak Kullanım Tesisinin faydasını anlatmak için fuarlara Tokat Sanayi Sitesi olarak gidiliyor.

Ayrıca Tokat Sanayi Esnafı bu fuarlara, Sanayi Sitesi Başkanlığınca götürülüyor.

Tokat Sanayi Sitesi Başkanı Fehmi Çankaya Tokat esnafı tarafından desteklenerek Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odası (TESOB) Başkanlığına da seçildi.

Paylaşma ikonundan:

Share
895 Kez Görüntülendi.