logo

09 Kasım 2019

SAĞLIKLI KADINLAR SAĞLIKLI NESİLLER PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

SAĞLIKLI KADINLAR SAĞLIKLI NESİLLER PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Tokat Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü ve paydaş kurumların işbirliğiyle yapılacak olan SAĞLIKLI KADINLAR SAĞLIKLI NESİLLER projesi tanıtım toplantısı 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında yapıldı.

Toplantıda İl Sağlık Müdürü Op. Dr. H. Ahmet SÜMBÜL ve Halk Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Nilay ELİBOL proje ile ilgili bilgi verdi.

Proje tanıtımı sonrası Sayın Valisi Dr. Ozan BALCI, konuşmasında proje ile kadın sağlığı okuryazarlığının geliştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Sadece Tokat merkezde değil, ilçe ve köylerde de uygulanacak proje ile kadınlara sağlık konusunda düzenli ilaç kullanımından tütünün zararlarına, tarama testlerinden sağlıklı çocuk yetiştirmeye kadar birçok konuda eğitim verileceğini belirten Vali Dr. Ozan BALCI, “Kadın sağlıklı olunca hem eşini, hem çocuklarını eğitiyor. Ailede kadınların iyi yetiştirilmesi çok önemli. Çocukları başarılı olan ailelere baktığımızda annenin ilgili olmasından kaynaklanıyor. Hedefimiz kadın sağlığı konusundaki duyarlılığı arttırmak. Kadın sağlığı okuryazarlığını geliştirmek. Toplumun temeli aile. Ailenin temeli de annedir. Anne ailenin çatısıdır. Hanımları çok önemsiyorum. Kadınlarımız değer üreten varlıklar olduğu için kadınlarımıza daha çok değer üretmemiz lazım. Kadınlarımız çok fedakar, çok çalışkan ve Türk toplumunun dinamizmini teşkil ediyorlar. Kadının gücü Tokat’ın gücü, kadının gücü Türkiye’nin gücü. Kadınların zekasından, aklından, yeteneklerinden daha çok yararlanmamız lazım. Kadınlara kıymet vermeden toplumun ilerlemesi mümkün değil. Tokat’ta da bu konuda belli bir yetenek ve kültür var.” dedi.

Projenin tüm Tokat’a yayılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan BALCI, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
439 Kez Görüntülendi.