logo

SAĞLIK TOKAT ÖĞRENCİ TARAMALARI BAŞLADI

SAĞLIK TOKAT ÖĞRENCİ TARAMALARI BAŞLADI


2019-2020 dönemi Eğitimde Sağlık Hareketi Göz, Kulak ve Ortopedik Tarama Projesi, Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen programla tanıtıldı.


Tokat Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile geçtiğimiz dönem başlayan proje ile başladığı günden bu yana 14 bin 546 öğrencinin göz, kulak ve ortopedik taramalarının yapıldığı belirtildi. Bin 887 öğrencinin göz polikliniğine, 273 öğrencinin kulak, burun, boğaz ve 748 öğrencinin ortopedi polikliniğine yönlendirildiği kaydedildi.


Göz, Kulak ve Ortopedik taramaları yapılan öğrencilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı,“Çocuklarımızı seviyoruz. Onların akademik başarılarının yanı sıra fiziksel gelişimi bizim için önemlidir. Tüm Tokat’ta bu uygulamayı yayalım. Anaokulu ve ilkokullarda çalışmaları tamamlayalım. İlçeler ve köylerde de ekiplerimiz çalışmalarına devam etsin. Çocuklarımızı seviyor, onları önemsiyorum.” dedi.


Tokat’ta başarılı çalışmalar yürütüldüğünü ve bundan da mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, başta okul müdürleri olmak üzere, okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere, öğrencilere ve sağlık teşkilatına emekleri ve gayretleri nedeniyle teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
560 Kez Görüntülendi.