logo

SAĞLIK AÇISINDAN ESNAF İŞ YERLERİNİ AÇMIYOR

SAĞLIK AÇISINDAN ESNAF İŞ YERLERİNİ AÇMIYOR

Tokat’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılması zorunlu olduğu bildirilen yerlerin dışında kalan bazı iş yerleri de kepenk kapattı.

İçişleri Bakanlığı’nca 81 İl Valiliğine gönderilen “Koronavirüs Tedbirleri” genelgesi kapsamında bazı işyerleri geçici süreliğine faaliyetlerine ara verdi. Kapanan iş yerleri camlarına, ‘Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı için kapalıyız’ yazısı astı. Tokat’ta genelge kapsamı dışında bulunan birçok iş yeri de çalışanlarının sağlığı ve müşterilerinin sağlığı için camlarına yazı asarak gönüllü olarak kepenk kapattığını duyurdu. Geçici süreliğine dükkan kapatan esnaflar ‘Dünya ve ülkemizde COVİD-19 salgını nedeniyle mağazamızda konuk ettiğimiz siz değerli müşterilerimizin, tüm çalışanlarımızın aile ve sevdiklerinin sağlıkları ve kaygılarını dikkate alarak mağazamız geçici olarak kapatıyoruz” yazısı astı.

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Fehmi Çankaya, esnafa duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, “Çalışanlarının ve gelen müşterilerinin sağlığı açısından kapatmayı tercih edenler olmuş. Kimseyi kapattı ya da açtı diye sorgulama yapamayız. Ama ben duyarlılık gösterip önlem alan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. İnsan sağlığı çok önemli. Gerçekten ekonomik olarak bizi etkiliyor ama sağlık olmayınca ekonomi hiç olmuyor.” diye konuştu.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
167 Kez Görüntülendi.