logo

PİNOKYONUN İPLERİNİ KİM TUTUYOR?PİNOKYO KİMLERİ VE NELERİ İFŞA ETTİ?


kanal60
haber@kanal60.com

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na hafta sonu gece yarısı ipleri başkalarının elinde olan bir pinokyo tarafından kurulan kumpasın sahneye konulmasını izledik.

Söyledikleri sözler üzerine durmaya gerek yok, bu kişinin ağzından çıkan hiçbir söz yalandan, iftiradan, şantajdan ve tehditten öteye geçemez, geçmedi de dinledik.

Tokatlılar, belediye başkanlarının nasıl biri olduğunu çok iyi biliyor. Küpün içinde Tokat sevdası var dışarıya proje, iş ve takdir çıkıyor.

Tokat”a bilinçli olarak gönderilen, Tokat”lı olmayan, Tokat”ta ikamet dahi etmeyen birisinin tavsiyelerine ihtiyaçları hiç yok.

Piyer çalışmalarında Tokat”ı bırakın, Türkiye”de ilk beşe giren bir belediye başkanları var Tokatlının.

Tokatlılar, başkanlarına Tokat’ın imkânlarını da bu pinokyoya peşkeş çekmediği için teşekkür ediyorlar.

Biraz soru sormak istiyorum da, çok çetrefilli cevaplar geliyor aklıma. En önemlilerinden biri ne biliyor musunuz bu pinokyonun arkasında kim ya da kimler var.

Tek başına bu kumpası kuracak biri değil bu.

Pinokyonun konuşmalarında ismini sık sık dile getirerek ifşa ettiği kişiler bu kumpastan haberdar mı diye merak etmedim değil.

Pinokyonun ruh haline bakınca, acaba şizofren hastası mı diye bu soru ile başlayalım.

Bu olay FETÖ ile ne kadar bağlantılı.

1) Belediye Başkanı Eroğlu’na kurgulanan bu kumpas, kripto FETÖ kumpası olma ihtimali yüksek. Daha Önce Eyüp Eroğlu”nun normal telefon konuşma kayıtlarını sızdırmışlardı.

2) Pinokyo “Nur yüzlü” mesajı ile kendisini yöneten kıripto FETÖ ilişkisini çağrıştırıyor.

3) Pinokyo Belediyeye kayyum atansın derken, hakkının yendiğini iddia ettiği eski il başkanının ismini neden ortaya attı? Pinokyonun iplerini tutan FETÖ nasıl bir oyun kurmak istiyor?

4) Pinokyo üzerinden itibar suikastı hedefleyen FETÖ, Tokat”ta ki diğer siyasetçi ve iş adamlarının isimlerini ortaya atarak, kamuoyuna bir güvensizlik ortamı mesajı mı veriyor?

5)FETÖ, önümüzde ki günler için, Pinokyo üzerinden Tokat”ta kimlerin önünü açmak istiyor?

6) Milyon dolar servet gibi paraların gündeme getirilmesi, FETÖ’nün kıripto damarının, pandemiden dolayı ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşımıza, bunlar milyon dolarla iş yapıyor algısını oluşturmak için bir operasyonel çalışması olabilir mi?

7 ) Pinokyo, bana üç buçuk milyon dolar vermezseniz, eski sigara fabrikasının yerine ortak etmezseniz, altınızdaki arabayı bana vermezseniz, sizi sokağa çıkamaz ederim derken arkasında ki FÖTÖ adına mı tehdit, şantaj ediyor?

Şimdi ise siyasi ve ticari anlamda bu kumpasın arkasında kimler olabilir, kimlere hizmet ediyor bu operasyon ona bakalım.

1) Tokat’a kurulan kirli tezgâhın arkasında gerçekten kimler var?

2) Birileri intikam mı alıyor, neden?

3) Bu tezgâhta ismi ortaya atılan kişiler de kamuoyunda konuşulmaya başladı, onlar bir açıklama yapacak mı?

4) Ortaya atılan ses kayıtları kime ait, üç yıl önce neden kayıt alınmış?

5) Bu tezgâh üç yıl önce kuruldu, ona göre plan yapıldı bugün mü servis edildi?

6) Tokat üzerinde kirli oyunlar oynayarak büyük para kazanan iş adamları var mı?

7) Konu Tokatspor mu, yoksa başka hesaplar üzerinden Tokatspor kullanılıyor mu? Maksat Tokatspor olsa üç yılda 3 liğ düşer miydik?

8) Tokat’lı olmayan birilerinin, Tokatspor üzerinden asıl amacı neydi, kurulan bu kumpasla ortaya çıktı mı?

9) Çok ilde, dolandırıcılık dosyası olan bir kişiye, Tokatspor AŞ. Başkanı diye, Tokat”ın imkanlarının peşkeş çekilmemesi suç mu?

10) Bu kişi bu güne kadar kaç ilde, kaç okulda kaç kişiyi dolandırdı?

11) Tokatsporun başına bu kişi çağrılmadan önce ilk çağrılan isimler kimlerdi?

12) Tokatspor, Anonim Şirket yapılırken, Tokatspor kongresinde neler konuşuldu?

13) Malûm şahsın elinde ki notları kimler verdi? İkinci açıklamasında yeni kişileri gündeme getirdi, birileri unuttun mu dedi?

14) Belediye başkanı ve çevresindeki herkese hakaret ediyor, tehdit ve şantaj yaparken, sormazlar mı kim var bu kişinin arkasında, yanında, ipleri kimin elinde?

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun söz konusu iddialara yönelik ise konuşulan kişiyi ve konuştuklarına binaen “Tokatspor A.Ş. Başkanı olan zât; haksız taleplerini karşılamadığımız, kamu arazilerini peşkeş çekmediğimiz için tehdit ve şantajla şahsımı, çalışma arkadaşlarımı ve partideki dava arkadaşlarımı zan altında bırakacak açıklamalarda bulunmuştur. Bu şahsın yapmış olduğu iftiralar artık şantaja dönüşmüş, tehditkâr açıklamalarla çıkar elde etmeye yönelmiştir” derken kişinin neden böyle bir açıklama yaptığını gösteriyor

.Peki pinokyonun bu hakaret, tehdit şantaj açıklamaları yanına kalır mı?

Bekleyip göreceğiz.

Tokat Cumhuriyet Savcıları umarım gereğini yapacaktır.

Tokatlı Başkanlarının yanında olmuş ve #eroğlununyanındayız demiştir.

Beyaza, güzele, doğruya, vatandaşımızın başkana olan teveccühüne tahammülü olmayan kirli kişiler, kazdığı kuyuya kendileri düşmüştür.

Kumpas tutmamıştır.

Bundan sonra bu kumpasın içinde olanlar rahat etmeyecekler, hesapları hukuka ve kamuoyuna vereceklerdir.

Saygılarımla

Hüseyin Kömür

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » »
Share
1083 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARİH KOKAN ŞEHİR TOKAT

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Tokat’ın tarihi Sulusokak bölgesinde bulunan Tokat Belediyesi Şehir Müzesi’ni bayram tatili sürecinde yaklaşık 6 Bin 500 kişi ziyaret etti. Tokat’ta 900 adımda 900 yıllık tarihi içerisinde barındıran Sulusokak Çarşısı bölgesinde restorasyon vedüzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte, bölge turistlerin uğrak mekanı oldu. Bölgede bulunan Tokat Belediyesi Şehir Müzesi içerisinde; eski Tokat esnafının bal mumu heykelleri, eski halı dokuma tezgâhları, eski evlerde kullanılan bakır kaplar ve çeşitli ev malzemeleri ile Tokat'ı anlatan...
 • GAZİNİN MUTLU GÜNÜ

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Zeytin Dalı Harekatı'nda patlama sonucu iki bacağını kaybederek gazi olan Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Hasan Çeçen, dünyaevine girdi. Afrin'de 2018 yılında düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Hasan Çeçen, iki bacağını kaybetti. Yaralandıktan sonra GATA'da yaklaşık 1 yıl tedavi gören gazi Çeçen'e protez bacak takıldı. Protez bacakları ile tekrar hayata tutunan Çeçen, dünyaevine girdi. Turhal'da düzenlenen düğün töreninde çift salona Türk B...
 • KİMSENİN HADDİNE DEĞİL

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir için “darbeci” diyen İYİ Partili Songül Sarıtaşlı, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki topladı. Songül Sarıtaşlı'nın "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?" ifadeleri sonucu sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Sarıtaşlı, yoğun tepki üzerine Twitter üzerindeki şahsi hesabından söz konusu paylaşımı silerek sosyal medya hesabını kapattı....
 • BALLICAYA ZİYARETÇİ AKINI

  24 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Ballıca Mağarası bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Ballıca köyünde bulunan doğa harikası Ballıca Mağarası Kurban Bayramında yoğun ilgi gördü. Mağaraya ziyarete gelen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulmakta zorlandı. Mağara yolu üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Bilet alarak mağaraya girmek isteyen vatandaşlarda gişe önünde yoğunluk oluşturdu. Yaşanan yoğunluk nedeni ile zaman zaman sosyal mesafe kuralları unutuldu. 4 günde 10 bin ziyaretçi ...