logo

PİNOKYONUN İPLERİNİ KİM TUTUYOR?PİNOKYO KİMLERİ VE NELERİ İFŞA ETTİ?


kanal60
bunyaminsunar@hotmail.com

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na hafta sonu gece yarısı ipleri başkalarının elinde olan bir pinokyo tarafından kurulan kumpasın sahneye konulmasını izledik.

Söyledikleri sözler üzerine durmaya gerek yok, bu kişinin ağzından çıkan hiçbir söz yalandan, iftiradan, şantajdan ve tehditten öteye geçemez, geçmedi de dinledik.

Tokatlılar, belediye başkanlarının nasıl biri olduğunu çok iyi biliyor. Küpün içinde Tokat sevdası var dışarıya proje, iş ve takdir çıkıyor.

Tokat”a bilinçli olarak gönderilen, Tokat”lı olmayan, Tokat”ta ikamet dahi etmeyen birisinin tavsiyelerine ihtiyaçları hiç yok.

Piyer çalışmalarında Tokat”ı bırakın, Türkiye”de ilk beşe giren bir belediye başkanları var Tokatlının.

Tokatlılar, başkanlarına Tokat’ın imkânlarını da bu pinokyoya peşkeş çekmediği için teşekkür ediyorlar.

Biraz soru sormak istiyorum da, çok çetrefilli cevaplar geliyor aklıma. En önemlilerinden biri ne biliyor musunuz bu pinokyonun arkasında kim ya da kimler var.

Tek başına bu kumpası kuracak biri değil bu.

Pinokyonun konuşmalarında ismini sık sık dile getirerek ifşa ettiği kişiler bu kumpastan haberdar mı diye merak etmedim değil.

Pinokyonun ruh haline bakınca, acaba şizofren hastası mı diye bu soru ile başlayalım.

Bu olay FETÖ ile ne kadar bağlantılı.

1) Belediye Başkanı Eroğlu’na kurgulanan bu kumpas, kripto FETÖ kumpası olma ihtimali yüksek. Daha Önce Eyüp Eroğlu”nun normal telefon konuşma kayıtlarını sızdırmışlardı.

2) Pinokyo “Nur yüzlü” mesajı ile kendisini yöneten kıripto FETÖ ilişkisini çağrıştırıyor.

3) Pinokyo Belediyeye kayyum atansın derken, hakkının yendiğini iddia ettiği eski il başkanının ismini neden ortaya attı? Pinokyonun iplerini tutan FETÖ nasıl bir oyun kurmak istiyor?

4) Pinokyo üzerinden itibar suikastı hedefleyen FETÖ, Tokat”ta ki diğer siyasetçi ve iş adamlarının isimlerini ortaya atarak, kamuoyuna bir güvensizlik ortamı mesajı mı veriyor?

5)FETÖ, önümüzde ki günler için, Pinokyo üzerinden Tokat”ta kimlerin önünü açmak istiyor?

6) Milyon dolar servet gibi paraların gündeme getirilmesi, FETÖ’nün kıripto damarının, pandemiden dolayı ekonomik zorluklar yaşayan vatandaşımıza, bunlar milyon dolarla iş yapıyor algısını oluşturmak için bir operasyonel çalışması olabilir mi?

7 ) Pinokyo, bana üç buçuk milyon dolar vermezseniz, eski sigara fabrikasının yerine ortak etmezseniz, altınızdaki arabayı bana vermezseniz, sizi sokağa çıkamaz ederim derken arkasında ki FÖTÖ adına mı tehdit, şantaj ediyor?

Şimdi ise siyasi ve ticari anlamda bu kumpasın arkasında kimler olabilir, kimlere hizmet ediyor bu operasyon ona bakalım.

1) Tokat’a kurulan kirli tezgâhın arkasında gerçekten kimler var?

2) Birileri intikam mı alıyor, neden?

3) Bu tezgâhta ismi ortaya atılan kişiler de kamuoyunda konuşulmaya başladı, onlar bir açıklama yapacak mı?

4) Ortaya atılan ses kayıtları kime ait, üç yıl önce neden kayıt alınmış?

5) Bu tezgâh üç yıl önce kuruldu, ona göre plan yapıldı bugün mü servis edildi?

6) Tokat üzerinde kirli oyunlar oynayarak büyük para kazanan iş adamları var mı?

7) Konu Tokatspor mu, yoksa başka hesaplar üzerinden Tokatspor kullanılıyor mu? Maksat Tokatspor olsa üç yılda 3 liğ düşer miydik?

8) Tokat’lı olmayan birilerinin, Tokatspor üzerinden asıl amacı neydi, kurulan bu kumpasla ortaya çıktı mı?

9) Çok ilde, dolandırıcılık dosyası olan bir kişiye, Tokatspor AŞ. Başkanı diye, Tokat”ın imkanlarının peşkeş çekilmemesi suç mu?

10) Bu kişi bu güne kadar kaç ilde, kaç okulda kaç kişiyi dolandırdı?

11) Tokatsporun başına bu kişi çağrılmadan önce ilk çağrılan isimler kimlerdi?

12) Tokatspor, Anonim Şirket yapılırken, Tokatspor kongresinde neler konuşuldu?

13) Malûm şahsın elinde ki notları kimler verdi? İkinci açıklamasında yeni kişileri gündeme getirdi, birileri unuttun mu dedi?

14) Belediye başkanı ve çevresindeki herkese hakaret ediyor, tehdit ve şantaj yaparken, sormazlar mı kim var bu kişinin arkasında, yanında, ipleri kimin elinde?

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun söz konusu iddialara yönelik ise konuşulan kişiyi ve konuştuklarına binaen “Tokatspor A.Ş. Başkanı olan zât; haksız taleplerini karşılamadığımız, kamu arazilerini peşkeş çekmediğimiz için tehdit ve şantajla şahsımı, çalışma arkadaşlarımı ve partideki dava arkadaşlarımı zan altında bırakacak açıklamalarda bulunmuştur. Bu şahsın yapmış olduğu iftiralar artık şantaja dönüşmüş, tehditkâr açıklamalarla çıkar elde etmeye yönelmiştir” derken kişinin neden böyle bir açıklama yaptığını gösteriyor

.Peki pinokyonun bu hakaret, tehdit şantaj açıklamaları yanına kalır mı?

Bekleyip göreceğiz.

Tokat Cumhuriyet Savcıları umarım gereğini yapacaktır.

Tokatlı Başkanlarının yanında olmuş ve #eroğlununyanındayız demiştir.

Beyaza, güzele, doğruya, vatandaşımızın başkana olan teveccühüne tahammülü olmayan kirli kişiler, kazdığı kuyuya kendileri düşmüştür.

Kumpas tutmamıştır.

Bundan sonra bu kumpasın içinde olanlar rahat etmeyecekler, hesapları hukuka ve kamuoyuna vereceklerdir.

Saygılarımla

Hüseyin Kömür

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » »
Share
200 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • PİNOKYONUN İPLERİNİ KİM TUTUYOR?PİNOKYO KİMLERİ VE NELERİ İFŞA ETTİ?

  09 Nisan 2021 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na hafta sonu gece yarısı ipleri başkalarının elinde olan bir pinokyo tarafından kurulan kumpasın sahneye konulmasını izledik. Söyledikleri sözler üzerine durmaya gerek yok, bu kişinin ağzından çıkan hiçbir söz yalandan, iftiradan, şantajdan ve tehditten öteye geçemez, geçmedi de dinledik. Tokatlılar, belediye başkanlarının nasıl biri olduğunu çok iyi biliyor. Küpün içinde Tokat sevdası var dışarıya proje, iş ve takdir çıkıyor. Tokat”a bilinçli olarak gönderilen, Tokat”lı olmayan, Tokat”ta ikamet dahi etm...
 • AHŞABA DESEN VERİYOR

  08 Nisan 2021 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Spor

  Tokat’ta dedesinden öğrendiği hattat mesleğini yaşatmaya çalışan Engin Küçükarslan, pandemi döneminde ahşap oyma sanatına daha çok vakit ayırarak ustalığını gösterme imkanı buldu. Tokat’ta çocukluk yıllarında dedesi Hasan Küçükarslan’dan hattat mesleğini öğrenen Engün Küçükarslan (47) mesleğini iş yerinde yaşatmaya çalışıyor. İş yerinin bir köşesinde ağaç oyma yapabileceği bir yer ayıran Küçükarslan, günlerini değerlendiriyor. İşlerinden arta kalan saatlerin yanı sıra pandemi dolayısı ile boşta kaldığı günleri ahşap desen vererek geçire...
 • KARNINDAKİ BEBEKLE KORANAYA YENİLDİ

  06 Aralık 2020 Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Karnındaki bebeği ile korona virüse yenik düştü Kocaeli’nde karnındaki bebeği ile birlikte korona virüse yenik düşen genç kadın memleketi Tokat’ta toprağa verildi. Kocaeli'nde yaşayan evli 1 çocuk annesi Nur Aymak Yavuz (27) bir süre önce korona virüse yakalandı. Evinde tedavi gören genç kadın durumu ağırlaşınca Kocaeli Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 6 aylık hamile olan Yavuz, yaklaşık 17 gün hastanede tedavi gördü. Tedavisi sırasında karnındaki bebeği kaybeden anne yoğun bakıma alındı. Bebeğinden ölümünden 3 gün son...
 • HAİNE BAK!

  03 Aralık 2020 Eğitim, Ekonomi, GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Bu başlığı Ermenistan da yaşayıp, Ermeni milliyetçiliği yapanlara yazmadım.Karabağ’da Türk kardeşlerimizi katledenlere de!Binlerce yıl Türk ekmeği yiyip, kurtuluş savaşında zayıf düştüğümüzde sırtımızdan vurup, mazlumları katleden hain Ermenilere de.Onlar zaten hain ve düşman.Tokat’ta güzel işler ve yatırımlar yapılınca her tarafa şikâyet eden, Tokat’tan beslenip, Tokat’ta güzel şeyler olunca azıp kuduranlara ve onlarla yol yürüyenlere yazdım.Bunu yapanlar ya bireysel çıkarları için her şeyi yapanlar, ama dikkatinizi çekeceğim Ermeni milliyetç...