logo

PİLOT BÖLGE UYGULAMALARINA TOKAT’TA DÂHİL EDİLDİ

PİLOT BÖLGE UYGULAMALARINA TOKAT’TA DÂHİL EDİLDİ

tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu: “Tokat Olgunlaşma Enstitüsü olarak bu süreçte üretime katılan bir paydaş olmaktan gurur duyuyoruz.“

            Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hastane, resmi kurum ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için maske, tulum ve önlük üretimine başladı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle artan maske, tulum ve önlük ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla çalışma yürüten Tokat Olgunlaşma Enstitüsü gönüllüleri, hastane, resmi kurum ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için var gücüyle çalışıyor.

Koronavirüsle bulaşan vaka sayısının Türkiye’de her geçen gün artması sonrası vatandaşlarda da büyük bir telaş oluştu. Sağlık ürünleri noktasında özellikle maskelere yoğun ilgi gösterilmesiyle fırsatçılarda harekete geçti. Hal böyle olunca korona virüsü için tedbir amaçlı kullanılan ve son günlerde satışlarında artış yaşanan maskelerin fiyatları el yakmaya başladı.

Gelişmeler üzerine hareket geçen Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’nin birçok ilinde bünyesinde bulunan kurum ve kuruluşlarla dezenfektan, önlük, tulum ve cerrahi maske üretimi başlattı. Yeni tip koronavirüsün yayılımını azaltmak noktasında hayati önem taşıyan maske üretimi projesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın paydaşı olan Tokat Olgunlaşma Enstitüsü, ürettiği maske, tulum ve önlükleri ilk etapta hastane çalışanlarına ulaştırıyor.

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü’ndeki koronavirüs tedbirleri ve maske üretimi noktasında bilgiler veren Enstitü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, “bu hem bir moral ve motivasyon desteği hem de bakanlığın ortaya koyduğu çabaya katkıda bulanmak ile ilgili bir çalışma” dedi.

PİLOT BÖLGE UYGULAMALARINA TOKAT’TA DÂHİL EDİLDİ

Müdür Vanlıoğlu, “bilindiği üzere ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı günlerde her paydaşın dayanışması ve üretime ortak edilmesi hedefiyle belirlenen pilot bölge uygulamalarına Tokat’ta dâhil edildi. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un direktifleriyle başlayan bu seferberlikte, Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’in desteğiyle, Hayat Boyu öğrenme Genel Müdürümüz Yusuf Büyük’ün teşvik ve desteğiyle özellikle Tokat’ta yapılmasını istediği medikal maske, önlük ve tulum üretimi konusunda, Sayın Valimiz Ozan Balcı,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali’nin öncülüğünde gönüllülük esasına göre kurumumuzda ürettiğimiz tulum maske ve önlüklerimizi Tokat Devlet Hastanesine teslim ettik. Rabbim iyi günlerde kullanmayı nasip eylesin.” Dedi.

“PAYDAŞ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, “Tokat Olgunlaşma Enstitüsü olarak bu süreçte üretime katılan bir paydaş olmaktan gurur duyuyoruz. Ürettiğimiz medikal ürünlerin vatandaşlarımıza faydalı olmasını ve korona virüs salgınından ülkemizin bir an önce bu sıkıntılı günlerden kurtulmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
302 Kez Görüntülendi.