logo

20 Nisan 2019

ÖĞRENCİLER KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEKLERİ ÖĞRENİYOR

ÖĞRENCİLER KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEKLERİ ÖĞRENİYOR

TOKİ İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile yapılan anket çalışması sonrasında onların istek ve talepleri doğrultusunda; Dokuma Atölyesi, Ürün Tasarım Atölyesi, Sıhhı tesisat elektrik bisiklet tamiri Atölyesi, Yazılım ve Tasarım Atölyesi, Tokat Tahta Baskı Atölyesi, Çömlek Atölyesi, Evde Yaşam Atölyesi kuruldu. Tasarım ve Beceri Atölyesi açılış törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak Fettahoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Mali Hizmetler Daire Başkanı Halis Tekiner,  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışına katılan protokol üyeleri yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yoğurt mayalamadan turşuya kadar doğal ürünlerin yapıldığı Evde Yaşam Atölyesinde yapılan ikramlardan tadan misafirler, Tokat Tahta Baskı Atölyesinde tahta baskı yaptı. Sonrasında Sıhhı tesisat elektrik bisiklet tamiri atölyesinde su ve tesisata dair her şeyi yapabilecek beceriyi kazanan öğrencilerin çalışmaları incelendi, Yazılım ve Tasarım Atölyesi,  Çömlek Atölyesi, Dokuma Atölyesi gezildi.

            İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali öğrencileri hayata hazırlayan Tasarım ve Beceri Atölyelerinin tüm okullarda kurulmasının planlandığını söyledi.

ÖĞRENCİLER KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEKLERİ ÖĞRENİYOR

            Tokat’ta çömlekçilik mesleğinde son usta olduğunu belirten çömlek ustası Kazım Çömlekçioğlu, elli yıldır sürdürdüğü mesleğini okullarda dersler vererek yaşatmaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya çalıştığını söyledi.

Paylaşma ikonundan:

Share
460 Kez Görüntülendi.